خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/07/02 18:47:18
سرویس سیاسی
محمدی در تشریح نشست کمیسیون اصل نود خبر داد:

تعیین تکلیف 5 هزار و 200 تن شکر تاریخ گذشته و 140 هزار تن ذرت آلوده وارداتی

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس، گفت: بنا به دستور رئیس‌جمهور ۱۴۰ هزار تن ذرت آلوده مرجوع یا امحاء می‌شود و ۵ هزار و ۲۰۰ تن شکر تاریخ گذشته در صورت عدم قابلیت مصرف نیز امحاء خواهد شد.
تعیین تکلیف 5 هزار و 200 تن شکر تاریخ گذشته و 140 هزار تن ذرت آلوده وارداتی رئیس کمیسیون اصل نود مجلس، گفت: بنا به دستور رئیس‌جمهور 140 هزار تن ذرت آلوده مرجوع یا امحاء می‌شود و 5 هزار و 200 تن شکر تاریخ گذشته در صورت عدم قابلیت مصرف نیز امحاء خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905105676836009.jpg تعیین,تکلیف,5,هزار,و,200,تن,شکر,تاریخ,گذشته,و,140,هزار,تن,ذرت,آلوده,وارداتی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، داود محمدی در توضیح نشست امروز سه‌شنبه (2 مهرماه) کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با وزیر امور اقتصاد و دارایی، گفت: با توجه به اینکه گزارش‌هایی درباره واردات 140 هزار تن ذرت آلوده به کمیسیون رسیده بود، شکایت مورد نظر در سه جلسه با حضور مسئولان محترم از وزارت جهاد کشاورزی، اقتصاد و امور دارایی، سازمان اموال تملیکی، گمرکات جمهوری اسلامی ایران، مرکز پژوهش‌های مجلس، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور و سایر دستگاه‌های ذی ربط بررسی شد.

140 هزار تن ذرت آلوده مرجوع یا امحاء می‌شود

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده؛ با توجه به اینکه استانداردهای تعریف شده در کشور قابلیت مصرف ندارد، بنا شد با هماهنگی لازم این میزان ذرت مرجوع یا امحاء شود یا به کشور دیگری که با این استانداردها هماهنگ است، فرستاده شود.

وی افزود: رئیس جمهور در این خصوص دستوری به وزارت کشور و اطلاعات داده است، این روند در حال طی شدن است تا به یکی از تکالیف سه‌گانه عمل شود.

توقیف واردات 5 هزار و 200 تن شکر تاریخ گذشته

محمدی یادآور شد: موضوع واردات پرونده 5 هزار و 200 تن شکر تاریخ گذشته نیز مطرح شده است، این میزان از سوی گمرکات توقیف شده و از توزیع آن جلوگیری به عمل آمده است. با توجه به بررسی‌ها قرار شد با نظارت دستگاه قضایی و وزارت بهداشت این میزان شکر اگر قابلیت مصرف ثانویه دارد، مورد استفاده قرار بگیرد و در غیر این صورت امحاء شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در ارتباط با کالاهای بلاتکلیف در گمرکات نیز بحث و بررسی صورت گرفت؛ وزارت اقتصاد قرار شد ساز و کاری را تعریف کند تا نسبت به تعیین تکلیف این کالاها در اسرع وقت اقدام شود و هر سه ماه یکبار گزارش را به کمیسیون اصل نود مجلس ارسال کنند.

لزوم اختصاص منابع برای تهیه ایکس‌ری و تجهیزات گمرکات در لایحه بودجه 99

وی افزود: مسئولان حاضر در نشست به کمبود تجهیزات و امکانات به ویژه ایکس‌ری در گمرکات اشاره کردند لذا قرار شد نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور تهیه شود و در آن تاکید شود که در لایحه بودجه سال 99 اولویت ویژه برای تهیه ایکس‌ری و تجهیزات مورد نیاز گمرکات در نظر گرفته شود تا در مقابله با قاچاق کالا و تقویت تولید داخلی موثر عمل کنیم.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بررسی این پرونده در کمیسیون به پایان رسید. در مواردی که جرمی اتفاق افتاده باشد، قطعا گزارشی به قوه قضاییه خواهیم داد البته در پاره‌ای موارد ورود قضایی صورت گرفته است. جمع‌بندی نهایی این گزارش به صحن علنی هم ارایه خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet