هدر موبایل
1398/07/06 10:27:55
سرویس سیاسی
کمالی‌پور مطرح کرد:

دستگاه قضایی فارغ از جریانات سیاسی به اصل عدالت‌خواهی می‌پردازد

نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: دستگاه قضایی فارغ از جریانات سیاسی به اصل عدالت‌خواهی می‌پردازد و با فساد مبارزه می‌کند؛ بنابراین امیدوار هستیم که این حرکت دستگاه قضا سبب شود تا اینکه ریشه فساد در کشور خشکانده شود.
دستگاه قضایی فارغ از جریانات سیاسی به اصل عدالت‌خواهی می‌پردازد نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: دستگاه قضایی فارغ از جریانات سیاسی به اصل عدالت‌خواهی می‌پردازد و با فساد مبارزه می‌کند؛ بنابراین امیدوار هستیم که این حرکت دستگاه قضا سبب شود تا اینکه ریشه فساد در کشور خشکانده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106300368070.jpg دستگاه,قضایی,فارغ,از,جریانات,سیاسی,به,اصل,عدالت‌خواهی,می‌پردازد Icana

یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به برخورد این روزهای دستگاه قضا با مفاسد کلان اقتصادی و همچنین جناحی متصور کردن این برخوردها از سوی عده‌ای، اشاره و اظهار داشت: بنده چنین اعتقادی را که عده‌ای اذعان می‌کنند؛ برخوردهای این روزهای دستگاه قضا با مفاسد اقتصادی به صورت جناحی است، را نمی‌پذیرم.

وی در ادامه افزود: متاسفانه عده‌ای عادت کرده‌اند؛ که هرجا قانون به نفع آنها عمل نکند، آن را به شکل دیگری تحلیل کنند و به گونه‌ای آن را به حاشیه ببرند.

سامانه ثبت اموال و دارایی مقامات برای پیشگیری از فاسد مسئولان است

نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس به کارهای مهمی که در دوره ریاست آیت‌الله رئیسی بر مسند دستگاه قضایی صورت پذیرفته است، اشاره و تصریح کرد: دستگاه قضایی در این دوره جدید به چند اصل مهم از جمله، اصول 142 و 49 قانونی اساسی رسیدگی کرده است که اتفاقا، از اصل‌ های مهم قانون اساسی هم هستند و هیچ کدام هم ارتباطی به مسائل سیاسی ندارند؛ البته ناگفته نماند که سامانه ثبت اموال و دارایی مقامات هم که در روزهای اخیر افتتاح شده است، یکی از کارهای مهم دستگاه قضا برای پیشگیری از فاسد مسئولان است.

قوه قضائیه در مسیر مبارزه با فساد اقتصادی گام‌های اساسی را برداشته است

نماینده مردم جیرفت و عنبر آباد به برخورد قاطعانه دستگاه قضا و عدم تبعیض آن نسبت به برخورد با افراد مختلف، اشاره و تاکید کرد: قوه قضائیه در مسیر مبارزه با فساد اقتصادی گام‌های اساسی را برداشته است و با افراد و دستگاه‌های گوناگون هم این کار کلید زده است؛ ناگفته نماند که دستگاه قضایی در اولین حرکت هم عذر تعدادی از قضات را به دلایل فسادی که انجام داده بودند، خواسته است؛ بنابراین نمی‌توان گفت، که برخورد دستگاه قضا با مفسدان به صورت جناحی انجام می‌پذیرد.

قوه قضائیه باید مراقب باشد تا به حاشیه کشیده نشود

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه افزود: قوه قضائیه تا به الان در برخورد با مفاسد اقتصادی به ویژه مفاسد دانه درشت‌ها گام‌های جدی را برداشته است؛ بنابراین برای اینکه حرکت قاطعانه و پر سرعت دستگاه قضا در مبارزه با مفاسد کند شود ، عده‌ای در مسیر این حرکت شتابان قوه قضائیه سنگ اندازی می‌کنند که قطعا، قوه قضائیه باید مراقب این‌گونه حرکات باشد تا به حاشیه کشیده نشود.

دستگاه قضایی باید از این مسیر مستقیم خود به نحو شایسته‌ای حفاظت کند

کمالی‌پور به سنگ اندازیها در مسیر قوه قضائیه اشاره و تاکید کرد: عده‌ای به دنبال این هستند که برخوردهای این روزهای دستگاه قضایی را به حاشیه ببرند و وقتی هم در حاشیه قرار گرفت؛ آن موقع دیگر همه کارهای دستگاه قضا ناکارآمد جلوه داده می‌شوند، بنابراین  دستگاه قضایی باید از این مسیر مستقیم خود به نحو شایسته‌ای حفاظت کند.

صاحبان قدرت و ثروت که امروزه به شدت از برخوردهای قضایی هراس دارند

وی در ادامه افزود: قطعا، دلیل این سنگ اندازی‌ها هم برمی‌گردد به برخورد با دانه درشت‌ها و صاحبان قدرت و ثروت که امروزه به شدت از برخوردهای قضایی هراس دارند و می‌خواهند با ایجاد شک و شبهه دستگاه قضایی را در بین مردم ناکارآمد جلوه دهند تا اینکه عملکرد آن دیده نشود.

امیدوار هستیم که دستگاه قضا سبب شود تا اینکه ریشه فساد را در کشور بخشکانیم

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اظهار کرد: دستگاه قضایی فارغ از جریانات سیاسی به اصل عدالت‌خواهی می‌پردازد و با فساد مبارزه می‌کند؛ بنابراین امیدوار هستیم که این حرکت دستگاه قضا سبب شود تا اینکه ریشه فساد در کشور خشکانده شود و به جایی برسیم که افراد با نفوذی که بیت‌المال را باراج برده بوده‌اند در دام قانون بیفتند و اعتماد مردم به نظام جلب شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet