هدر موبایل
1398/07/05 16:50:47
سرویس اقتصادی
زارع مطرح کرد:

چکش کاری " لایحه تجارت " در سه دوره مجلس

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس، گفت: بررسی لایحه تجارت در قوه مقننه چند سال زمان برده و در سه دوره چکش کاری شده است.
چکش کاری " لایحه تجارت " در سه دوره مجلس سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس، گفت: بررسی لایحه تجارت در قوه مقننه چند سال زمان برده و در سه دوره چکش کاری شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902105130783431.jpg چکش,کاری,",لایحه,تجارت,",در,سه,دوره,مجلس Icana

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح تاریخچه بررسی لایحه تجارت در مجلس، گفت: لایحه اصلاح قانون تجارت نخستین بار در اواخر مجلس هفتم ارائه شد و به منظور بررسی این لایحه بیش از هزار ماده ای و مهم کمیسیونی مشترک در مجلس هشتم متشکل از اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی، اقتصادی، صنایع و معادن و برخی دیگر از کمیسیون ها تشکیل و ماده به ماده این لایحه بررسی و به تصویب رسید.
نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بررسی لایحه تجارت در مجلس حدود چند سال زمان برده است، افزود: در ابتدای مجالس هشتم، نهم و دهم لایحه مذکور به قوه مقننه ارائه و در هر دوره نیز بررسی مجزایی روی لایحه اصلاح قانون تجارت صورت گرفت و در واقع در هر دوره این مجالس لایحه چکش کاری شد.
وی ادامه داد: مرکز پژوهش های مجلس نظرات کارشناسی تمامی اتاق ها و اقتصاددان ها درباره لایحه تجارت را دریافت و جمع آوری کرده و در اختیار کمیسیون مشترک قرار داده است و دلیل آن که مجلس با سرعت مواد آن را تصویب می‌کند این بوده که کار کارشناسی لازم بر روی آن انجام شده و یک لایحه پخته است.
زارع با بیان اینکه  همه گروه ها باید همکاری کنند تا پس از نزدیک 90 سال اصلاح قانون تجارت در مجلس دهم تصویب شود، تاکید کرد: نمایندگان در صحن علنی مجلس به سه دوره کار کارشناسی همکارانشان در کمیسیون ها و به زحمات ۱۵ ساله جمعی از حقوقدانان برجسته حقوق تجارت و تعدادی از اقتصاددانان اعتماد می کنند نقطه قوت مجلس است.
سخنگوی کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: لایحه تجارت محصول کار مشترک جمعی از حقوقدان ها، اقتصاددانان و تجار است و سال ها زمان برای بررسی آن در مجلس صرف شده که آن را به لایحه ای دقیق تبدیل کرده است./

خبرنگار؛ خدیجه رمضان بیگی

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet