هدر موبایل
1398/07/07 15:56:11
سرویس سیاسی
برزگر کلشانی:

دوری از سیاسی‌کاری لازمه شایسته‌سالاری است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است مدیران باید به دور از کار سیاسی و حزب‌گرایی، تنها بر اساس قانون خدمت کنند تا شایسته‌سالاری جایگاه خود را حفظ کند.
دوری از سیاسی‌کاری لازمه شایسته‌سالاری است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است مدیران باید به دور از کار سیاسی و حزب‌گرایی، تنها بر اساس قانون خدمت کنند تا شایسته‌سالاری جایگاه خود را حفظ کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107115209487.jpg دوری,از,سیاسی‌کاری,لازمه,شایسته‌سالاری,است Icana

شهروز برزگر کلشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در ادامه با تأکید بر اصل شایسته سالاری گفت: مبنای نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس آرای مردم است و آنها هستند که دولتمردان کشور خود را به صورت مستقیم یا غیرمستقیم انتخاب می کنند.

جمهوری اسلامی پیشرفت‌های خوبی در حوزه مردمسالاری دینی و شایسته‌سالاری داشته است

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی از بدو پیدایش خود، پیشرفت های خوبی در خصوص مردمسالاری دینی و شایسته سالاری داشته است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی این فرصت را برای همگان قرار داده که اگر احساس می کنند می توانند در معرض آرای عمومی باشند، در عرصه حضور پیدا کنند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه کشور همواره تلاش کرده است به سمت و سوی شایسته سالاری برود، عنوان کرد: انتخاب مدیران و بحث هایی در این دست نیز در این چارچوب قابل تعریف است و مکانیزمی دارد که همه نظام اجرا می کند.

برزگر کلشانی در ادامه با بیان اینکه هنگامی که یک مدیر جدید باتفکرات جدید وارد کار می شود، لاجرم تغییراتی شامل حال سیستم او خواهد شد، عنوان کرد: موضوع حزب و حزب گرایی مدیران باید مرتفع شود تا با روی کار آمدن دولت ها که همواره جریان فکری خاصی دارند، افرادی که سابقه اجرایی داشته و شایسته خدمت به مردم هستند جابجا نشوند.

مدیران میانی دستگاه‌های اجرایی بدون گرایش سیاسی انتخاب شوند

این نماینده مردم ادامه داد: با یک تغییر در ریاست جمهوری و وزارتخانه ها، تمام افرادی که شاید از توانایی و پتانسیل داشته باشند از سیستم جدا می شوند لذا باید مدیران مکانیزمی را مد نظر داشته باشند که بدون گرایش های سیاسی افراد انتخاب شده و از کار سیاسی پرهیز شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مدیرانی که کار سیاسی می کنند در نهایت به مردم و کشور آسیب می زنند از این رو این افراد باید به دور از گرایش ها، تفکرات سیاسی، احزاب، اعم از اصلاح طلبی و اصولگرایی و تنها بر اساس قانون خدمت کنند تا شایسته سالاری جایگاه خود را حفظ کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet