هدر موبایل
1398/07/07 15:55:43
سرویس سیاسی
وکیلی:

موفقیت در مبارزه با فساد نیازمند تنقیح قوانین نهادهای نظارتی است

عضو هیأت رئیسه مجلس معتقد است موفقیت در مبارزه با فساد زمانی حاصل می‌شود که با فساد مبارزه شود و نه صرفا فاسدان.
موفقیت در مبارزه با فساد نیازمند تنقیح قوانین نهادهای نظارتی است عضو هیأت رئیسه مجلس معتقد است موفقیت در مبارزه با فساد زمانی حاصل می‌شود که با فساد مبارزه شود و نه صرفا فاسدان. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105399021117.jpg موفقیت,در,مبارزه,با,فساد,نیازمند,تنقیح,قوانین,نهادهای,نظارتی,است Icana

محمد علی وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در شرایط فعلی نیازی به ایجاد یک نهاد نظارتی جدید برای مبارزه با فساد نداریم، گفت: لازم است وظایف نهادهای نظارتی موجود منقح شود تا موضوع مبارزه با فساد نیز تسهیل شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: مشکل دستگاه های نظارتی در این است که لوازم مبارزه با فساد را نمی شناسند.

پایبندی به لوازم فساد و عدم عوض شدن جای فاسد و فساد می‌تواند به مبارزه با فساد کمک کند که لازمه آن تنقیح قوانین نهادهای نظارتی است.

وی افزود: لازم است به لوازم مبارزه با فساد پایبند باشیم اما در حال حاضر این امکان وجود ندارد و فراتر از آن، جای فساد و فاسد عوض شده است، به این معنی که مبارزه با فساد به مبارزه با فاسدان متمرکز شده که موفقیت ندارد.

وکیلی تأکید کرد: موفقیت در مبارزه با فساد زمانی حاصل می شود که با فساد مبارزه شود و نه صرفا فاسدان.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه مبارزه با فساد لوازمی دارد که در جریان تنقیح قوانین باید ایجاد شود، خاطرنشان کرد: شکل گیری دولت الکترونیک، اجرای نظام شفافیت در همه سیستم‌ها، گردش پول مشخص، عدم شکل گیری امضای طلایی و هوشمند شدن نظام اقتصادی از مهم ترین لوازم مبارزه با فساد هستند که باید به صورت قانون دربیایند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet