هدر موبایل
1398/07/07 15:56:56
سرویس اجتماعی
ابراهیمی:

ضرورت تجهیز جمعیت هلال احمر مراکز استان‌‌ها به اورژانس هوایی

سخنگوی کمیسیون کشاورزی با بیان ضرورت تجهیز جمعیت هلال احمر مراکز استان‌‌ها به اورژانس هوایی، گفت: کلیه امدادرسانی‌ها در سطح کشور باید تحت مدیریت واحد جمعیت هلال احمر انجام شود.
ضرورت تجهیز جمعیت هلال احمر مراکز استان‌‌ها به اورژانس هوایی سخنگوی کمیسیون کشاورزی با بیان ضرورت تجهیز جمعیت هلال احمر مراکز استان‌‌ها به اورژانس هوایی، گفت: کلیه امدادرسانی‌ها در سطح کشور باید تحت مدیریت واحد جمعیت هلال احمر انجام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201608107918113494.jpg ضرورت,تجهیز,جمعیت,هلال,احمر,مراکز,استان‌‌ها,به,اورژانس,هوایی Icana

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،در رابطه با ضرورت تجهیز و بازسازی ناوگان هوایی هلال احمر، گفت: با توجه به اینکه ایران جزو کشورهای پر حادثه است، امداد‌رسانی سریع و به موقع امری واجب و ضروری است.

کلیه امدادرسانی‌ها در سطح کشور باید تحت مدیریت واحد جمعیت هلال احمر انجام شود

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امدادرسانی در سطح کشور حتما باید از طریق نهاد مسئول هلال احمر مدیریت شود، افزود: بنده ورود نهاد‌ها  و دستگاه‌های مختلف به امور امداد رسانی را به هیچ عنوان نمی‌پذیرم و معتقدم اگر نیروهای مختلف تصمیم به همکاری دارند باید تحت نظر و مدیریت واحد هلال احمر انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: ما کشوری با مناطق متنوعی چون کویر، کوه، جنگل و دریا هستیم، بنابراین دسترسی سریع و به موقع به محل وقوع حادثه با اهمیت است از طرفی مسیرهای ریلی و جاده تمامی مناطق کشور را پوشش نمی‌دهد بر همین اساس استفاده از بالگرد برای شناسایی افراد حادثه دیده و اعزام سریع تیم امدادی بسیار ضروروی است.

ضرورت تجهیز جمعیت هلال احمر مراکز استان‌‌ها به اورژانس هوایی

وی، با اشاره به ضرورت استقرار بالگرد در همه شهرستان‌های کشور، اظهار کرد: برای تجهیز هلال احمر به بالگرد منابع مالی بسیاری نیاز است اما مجلس می‌تواند با کاهش هزینه‌های غیر ضروری و فرعی از بودجه کل کشور به هلال احمر کمک کنند تا در همه مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها حداقل یک بالگرد امداد رسان مستقر باشد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی،آب، منابع طبیعی و محیط زیست، مجلس شورای اسلامی در رابطه با مشکلات ناشی از تحریم‌ها جهت تهیه قطعات بالگرد‌ها، ادامه داد: نباید به دلیل تحریم‌ها از دسترسی به امکانات ضروری محرورم شویم و بی تردید با استفاده از ظرفیت علمی کشور و توان داخلی و یا روش‌های دیگر می‌توانیم نیازهای ناوگان هوایی هلال احمر را تامین کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet