هدر موبایل
1398/07/07 16:33:59
سرویس فرهنگی
کولیوند:

آقازاده‌ها نباید از عمل به قانون استنکاف کنند/همه در برابر قوانین مجلس یکسان هستند

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست های کلی نظام قانونگذاری بر عدالت محوری در قانون تاکید کردند که بر این اساس افرادی چون آقازاده ها نباید از عمل به قانون استنکاف کنند و همه در مقابل قانون باید یکسان باشند.
آقازاده‌ها نباید از عمل به قانون استنکاف کنند/همه در برابر قوانین مجلس یکسان هستند نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست های کلی نظام قانونگذاری بر عدالت محوری در قانون تاکید کردند که بر این اساس افرادی چون آقازاده ها نباید از عمل به قانون استنکاف کنند و همه در مقابل قانون باید یکسان باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712108545219656.jpg آقازاده‌ها,نباید,از,عمل,به,قانون,استنکاف,کنند/همه,در,برابر,قوانین,مجلس,یکسان,هستند Icana

محمدجواد کولیوند در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی نظام قانونگذاری از سوی مقام معظم رهبری گفت: توجه به عدالت محوری در قانون یکی از بحث های جدی و مورد تأکید رهبر معظم انقلاب در ابلاغ سیاست های کلی نظام قانونگذاری است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: در واقع مفهوم این مسئله آن است که قانون باید همه افراد را دربرگیرد و افرادی چون آقازاده ها نباید از عمل به قانون استنکاف کنند و همه در مقابل قانون باید یکسان باشند.

قوانین مجلس باید زمان بندی شوند

وی با بیان اینکه همچنین قوانین باید زمانبندی شوند، ادامه داد: بسیاری از قوانین ما زمانبندی ندارند و برای مثال در ۳۰ یا ۵۰ سال پیش به تصویب رسیده اند و این قوانین را اصلاح نکرده ایم که باید با زمانبندی خاص و مشخصی اصلاح شده و به تصویب برسند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور افزود: همچنین طبق دستور مقام معظم رهبری، قوانین باید با شرع و قانون اساسی مطابقت کامل داشته باشند که شورای نگهبان هم به خوبی مصوبات مجلس را از این حیث مورد بررسی و رصد قرار می دهد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته مجلس هم باید در تصویب قوانین توجه اساسی به مطابقت قوانین با نظام شرع و قانون اساسی داشته باشد تا مصوبات کمتری از سوی شورای نگهبان مورد ایراد قرار گیرد و مجلس در این راستا باید تلاش بیشتری انجام دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet