هدر موبایل
1398/07/07 16:31:31
سرویس اجتماعی
پاپی‌زاده:

دولت‌ها قوانین مجلس را به میل خود تغییر می‌دهند/ضرورت افزایش بازه زمانی قوانین

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: مجلس باید برای بازه های زمانی طولانی مدت‌تری پیش بینی های قانونگذاری داشته باشد چرا که قوانینی که در حال حاضر وضع می شود، تحت تأثیر حضور دولت های جدید دستخوش تغییراتی می شود.
دولت‌ها قوانین مجلس را به میل خود تغییر می‌دهند/ضرورت افزایش بازه زمانی قوانین عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: مجلس باید برای بازه های زمانی طولانی مدت‌تری پیش بینی های قانونگذاری داشته باشد چرا که قوانینی که در حال حاضر وضع می شود، تحت تأثیر حضور دولت های جدید دستخوش تغییراتی می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201905101317646176.jpg دولت‌ها,قوانین,مجلس,را,به,میل,خود,تغییر,می‌دهند/ضرورت,افزایش,بازه,زمانی,قوانین Icana

عباس پاپی زاده  در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی نظام قانون گذاری از سوی مقام معظم رهبری گفت: در کشور ما نهادهای قانونگذاری چون مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و برخی دیگر از نهادها قانون یا شبه قانون تصویب می کنند.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه گاهی اوقات دولت توجه کافی به اجرای قوانین ندارد و قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی را دقیق اجرا نمی کند.

دولت قانون گریزی می‌کند

وی ادامه داد: طبق آماری که سال گذشته دیوان محاسبات به ما ارائه داد، نزدیک به ۸۰ درصد قوانین مجلس یا توسط دولت اجرا نمی شود و یا آنکه ناقص اجرا می شود که به نوعی قانون گریزی است.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین ما باید برای بازه های زمانی طولانی مدت‌تری پیش بینی های قانونگذاری داشته باشیم، چرا که قوانینی که در حال حاضر وضع می شود، تحت تأثیر حضور دولت های جدید دستخوش تغییراتی می شود.

طول عمر قوانین افزایش یابد

پاپی زاده تصریح کرد: متاسفانه قوانین مصوب مجلس تحت تأثیر جریان های سیاسی و برنامه های دولت ها تغییر می کند و گاهی اوقات کشور تحت تأثیر یکسری مسائل جناحی قرار می گیرد که این موارد باید لحاظ شود که مستلزم افزایش بازه زمانی و طول عمر قوانین است تا تأثیر بلندمدت تری داشته باشند.

وی تأکید کرد: قوانین مجلس نباید به راحتی تغییر کند، چرا که گاهی اوقات دولت ها تمایلات و خواسته های خود را در این امر دخیل می کنند و قوانینی را که می خواهند اجرا و برخی دیگر از قوانین را اجرایی نمی کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet