هدر موبایل
1398/07/10 11:29:13
سرویس اقتصادی
رجبی:

رونق گرفتن بازار ساخت و ساز مسکن نیازی به سرمایه دولتی ندارد

رئیس کمیته نظام فنی ساختمان کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه رونق گرفتن بازار ساخت و ساز نیازی به سرمایه دولتی ندارد، گفت: این مسئله تنها به حمایت دولت از بخش خصوصی نیاز دارد.
رونق گرفتن بازار ساخت و ساز مسکن نیازی به سرمایه دولتی ندارد رئیس کمیته نظام فنی ساختمان کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه رونق گرفتن بازار ساخت و ساز نیازی به سرمایه دولتی ندارد، گفت: این مسئله تنها به حمایت دولت از بخش خصوصی نیاز دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801101554205064.jpg رونق,گرفتن,بازار,ساخت,و,ساز,مسکن,نیازی,به,سرمایه,دولتی,ندارد Icana

فرج الله رجبی رئیس کمیته نظام فنی ساختمان کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برنامه ریزی شهرداری تهران و وزارت راه و شهرسازی برای تولید مساکن 30 متری در پایتخت، گفت: اجرای پروژه های عمرانی مانند تولید مسکن باید منطبق با پیوست های فرهنگی و اجتماعی باشد، از این رو این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد که مسئله ای مانند تولید مسکن 30 متری در راستای حل مشکل کمبود مسکن بوده و یا اینکه اجرای آن مشکلات جدیدی را ایجاد خواهد کرد.

تولید انبوه مسکن

دولت نباید خود را درگیر تولید مسکن کند

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر من دستگاه های دولتی و عمومی مانند وزارت راه و شهرسازی و شهرداری نباید خود را درگیر مسائلی مانند تولید مسکن کنند، بلکه با سیاست گذاری صحیح، باید تسهیلاتی را فراهم کنند تا بخش خصوصی و سرمایه گذاران به سمت تولید مسکن هدایت شوند.

تولید مسکن در کشور باید آسان سازی شود/سرمایه گذاران برای ورود به بازار تولید مسکن انگیزه مالی ندارند

وی با بیان اینکه تولید مسکن در کشور باید آسان سازی شود، افزود: در شرایط کنونی فرآیند تولید مسکن بسیار پیچیده بوده و سرمایه گذاران برای ورود به بازار تولید مسکن انگیزه مالی ندارند.

دولت باید با برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در جهت ایجاد زیرساخت های عملیاتی برای تولید مسکن توسط بخش خصوصی اقدام کند، در غیر این صورت اتفاق مثبتی رخ نخواهد داد

رجبی تصریح کرد: دولت باید با برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در جهت ایجاد زیرساخت های عملیاتی برای تولید مسکن توسط بخش خصوصی اقدام کند، در غیر این صورت اتفاق مثبتی رخ نخواهد داد.

رونق گرفتن بازار ساخت و ساز نیازی به سرمایه دولتی ندارد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه رونق گرفتن بازار ساخت و ساز نیازی به سرمایه دولتی ندارد، افزود: این مسئله تنها به حمایت دولتی از بخش خصوصی نیاز دارد، از این رو حمایت های دولت می تواند روند تولید انبوه مسکن در کشور را تسریع کند.

ورود دولت به عرصه تولید مسکن اشتباه است

رئیس کمیته نظام فنی ساختمان کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ورود دولت به عرصه تولید مسکن اشتباه است و قطعا با این مسئله نتایج تلخ گذشته بار دیگر تکرار خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet