هدر موبایل
1398/07/07 17:48:11
سرویس صحن
پزشکیان در پاسخ به تذکر ذوالنوری:

اظهارنظر درباره مجلس در مکان عمومی با ادبیات ناشایست نشانی از اخلاق و ادب ندارد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری مجلس را به عنوان محل قانونگذاری مطرح کردند و همه باید از آن اطاعت کنند.
اظهارنظر درباره مجلس در مکان عمومی با ادبیات ناشایست نشانی از اخلاق و ادب ندارد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری مجلس را به عنوان محل قانونگذاری مطرح کردند و همه باید از آن اطاعت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201907107023367560.jpg اظهارنظر,درباره,مجلس,در,مکان,عمومی,با,ادبیات,ناشایست,نشانی,از,اخلاق,و,ادب,ندارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مجتبی ذوالنوری در نشست علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه 7 مهرماه) مجلس شورای اسلامی  در تذکر اصل 75 قانون اساسی گفت: یکی از عزیزان امروز در زمانی که طرح موسوم به شفافیت تقنینی را مطرح کردند، در مجلس و مجمع تشخیص و شورای نگهبان و شورای عالی امنیت ملی و سایر دستگاه ها را نیز مشمول شفافیت کردند، در توضیح این طرح آقای وکیلی اینطور گفتند که نمایندگان عزیز به این طرح رأی بدهند تا دهان بی آبرویان که می گویند مجلس 150 نفر طرحی را امضا می کند و 50 نفر به آن رأی می دهند، بسته شود.

وی تاکید کرد: این واکنش عام است یا مورد خاص دارد، اگر عام است شامل نمایندگان می شود و ما جزو متهمین محسوب می شویم. اگر بفرمایند که منظورم نمایندگان نبودند و تذکر شما بی ربط است، اگر این بیان عمومی باشد، مردم و ده ها هزار نفر کار مجلس را نقد می کنند و این مطالب در بیان مردم وجود دارد. چون این موضوع عام است، نمایندگان را نیز شامل می شود. تعداد متعددی از همکاران ما مصاحبه کرده و همین گله را از عدم شفافیت مجلس مطرح کردند.

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: همین موضوع را دو هفته قبل طرح شفافیت را که بنده طراحش بودم، 173 امضا جمع شده بود و آقای پزشکیان مدیر جلسه بود، دوفوریت آن 69 رأی آورد، یک فوریت آن 58 رأی آورد و این آرا هم در رسانه ها و هم در تابلو اعلام می شود، اگر نماینده ای یا ناقد بیرونی حرفی زد، البته اگر کسی توهین کند، من دفاعی ندارم، اما بهرحال وقتی ده ها هزار نفر ما را نقد می کنند، نباید جواب حرف من توهین های عام باشد که همه نقدکنندگان را شامل شود.

وی ادامه داد: لذا وقتی ما این موضوع را بیان می کنیم، چه بگوییم عقیده داریم یا نداریم، این تاثیر را می گذارد. لذا عرض می کنم که این چه فرمایشی است که ما توهین کنیم، ما موکل مردم هستیم و مردم ولی نعمت ما هستند، وظیفه ما تامین منافع مردم است. مردم باید نظارت داشته باشند و بپرسند که نماینده وقتی موضوعی را امضا می کند، چرا زمان رأی گیری به این موضوع رأی نمی دهید یا امضای نمایندگان بدون مطالعه بوده است یا دلیل دیگری دارد.

ذوالنوری ادامه داد: مردم افراد را زیر سوال نمی برند، بلکه سوال می کنند. البته به رأی نمایندگان احترام می گذارم چرا که برای خودشان حجت شرعی دارند و من به رأیی که صبح داده شد احترام می گذارم ولی عرض می کنم که این طرح شفافیت جدید وقتی مجمع تشخیص، شورای نگهبان را درگیر کنند و احتمال اینکه شورای نگهبان آن را رد کند هم است، گاهی اوقات وسیله ای برای تطهیر خودمان است که از زیر بار شفافیت دوباره به غبار پناه ببریم.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس در پاسخ به این نماینده گفت: آنچه که درباره بحث شفافیت مطرح شد یکسری مسائلی ایجاد شده است، این روندی که یک آقایی پشت تریبون مجامع مذهبی به همه توهین می کند و با آن ادبیات صحبت می کند، این نه نشانی از اسلام دارد نه ادب نه اخلاق و نه ولایتمداری دارد.

وی ادامه داد:هم حضرت امام (ره) و هم مقام معظم رهبری مجلس را به عنوان محل قانونگذاری مطرح کردند و همه باید از آن اطاعت کنند و از تصمیمات مجلس باید اطاعت کنند. مجلس است که تعیین می کند قانون را و اینکه قانون چگونه باشد. نظر آقای وکیلی هم اینگونه نبوده است و این مسائل هم حل می شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet