هدر موبایل
1398/07/08 14:29:00
سرویس اجتماعی
جعفرزاده ایمن‌آبادی:

فرارمالیاتی برخی از پزشکان جامعه پزشکی را زیر سئوال برد/ نصب کارتخوان بهانه ای برای هجمه‌هایی وارده بر جامعه پزشکی شد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بحث الزام پزشکان به نصب کارت‌خوان در مطب‌هایشان دربودجه آمده و این بهانه ای برای هجمه‌هایی وارده برجامعه پزشکی شد.
فرارمالیاتی برخی از پزشکان جامعه پزشکی را زیر سئوال برد/ نصب کارتخوان بهانه ای برای هجمه‌هایی وارده بر جامعه پزشکی شد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بحث الزام پزشکان به نصب کارت‌خوان در مطب‌هایشان دربودجه آمده و این بهانه ای برای هجمه‌هایی وارده برجامعه پزشکی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902104363390223.jpg فرارمالیاتی,برخی,از,پزشکان,جامعه,پزشکی,را,زیر,سئوال,برد/,نصب,کارتخوان,بهانه,ای,برای,هجمه‌هایی,وارده,بر,جامعه,پزشکی,شد Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد فرار مالیاتی پزشکان گفت: به موجب بند (ی) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم، کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آن‌ها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر می‌شود، مکلفند در چهارچوب آیین‌نامه تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم نسبت به نصب، راه اندازی و استفاده از پایانه فروشگاهی از ابتدای سال ۱۳۹۸ اقدام کنند.

فرار ۱۵هزار میلیاردی پزشکان  از پرداخت مالیات

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: راه های متفاوتی برای فرار مالیاتی در کشور وجود دارد، این فرار مالیاتی از ۴۰ تا۷۰ هزار میلیارد تومان متغییر است، در بدبینانه ترین حالت ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم که حدودا مبلغ ۱۵هزار میلیارد آن مربوط به پزشکان است.

شفاف سازی درحوزه پرداخت مالیات

جعفرزاده ایمن‌آبادی در ادامه تاکید کرد: علاوه بر بحث تحریم ها و شرایط نامناسب اقتصادی در کشور متاسفانه فرهنگ پرداخت مالیات در کشور ما وجود ندارد؛ از طرفی به پرداخت کنندگان مالیات هم حق می دهیم، چرا که این افراد نمی دانند مالیاتی که پرداخت می کنند در کجا و چه حوزه ای هزینه می شود؛ که از پرداخت آن خودداری می کنند، اگرمردم بدانند مالیات پرداختی آنها کجا هزینه می شود به بیانی شفاف سازی در پرداخت مالیات صورت بگیرد بدون شک کمتر شاهد فرار مالیاتی هستیم و مردم داوطلبانه مالیات پرداخت می کنید.

اگر پزشکان بدانند این مالیات پرداختی آنها در حوزه بهداشت و درمان یا بیمارستان  هزینه می شود بدون شک با رغبت بیشتری اقدام به  پرداخت مالیات می کنند

نماینده مردم در مجلس دهم گفت: مالیات های جمع آوری شده به خزانه کشور واریز شده است، این درآمد بین مکان ها و نهاده های  زیر مجموعه تقسیم می شود، در مورد پرداخت مالیات توسط پزشکان هم همین ماجرا حکم فرماست، اگر پزشکان بدانند این مالیات پرداختی آنها در حوزه بهداشت و درمان یا بیمارستان  هزینه می شود بدون شک با رغبت بیشتری اقدام به  پرداخت مالیات می کنند.

فرهنگ پرداخت مالیات نداریم

ما در فرهنگسازی پرداخت مالیات مشکل داریم، اگر فرهنگسازی درستی در جهت پرداخت مالیات صورت بگیرد و از طرفی به هم پزشکان از دستگاه کارت خوان برای دریافت حق ویزیت بیماران استفاده کننددر مقابل بیماران هم اگر از این دستگاه برای پرداخت حق ویزیت استفاده کنند کمک بزرگی در شفاف سازی پرداخت مالیات صورت می گیرد.

بیشتر بخوانید:

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان خاطر نشان کرد: بحث الزام پزشکان به نصب کارت‌خوان در مطب‌هایشان در بودجه آمده و این بهانه ای برای هجمه‌هایی وارده  بر جامعه پزشکی شد؛ به‌ طوریکه می‌بینیم برخی از مصاحبه‌ها و گفتگوها با لحن و ادبیات بسیار بد مطرح می‌شود؛ این سوال در ذهن ها تداعی می شود چرا جامعه پزشکی را به صورت فرار مالیاتی زیر ذره‌بین قرار داده‌اند؟ در قانون مالیات مستقیم، مالیات تمام اصناف مشخص شده است، بنابراین اینکه چرا جامعه پزشکی را مستثنی کردند هم جای بسی تامل دارد./

انتهای پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet