هدر موبایل
1398/07/08 19:16:02
سرویس فرهنگی
/اینستاملت/

همه آنچه باید درباره "سیاست های نظام قانون گذاری" بدانید | ماجرای فیلم «مست عشق» و مخالفت فقها به روایت علی مطهری

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.
همه آنچه باید درباره "سیاست های نظام قانون گذاری" بدانید | ماجرای فیلم «مست عشق» و مخالفت فقها به روایت علی مطهری اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است. https://cdn.icana.ir/d/019/201907108413487189.jpg همه,آنچه,باید,درباره,"سیاست,های,نظام,قانون,گذاری",بدانید,|,ماجرای,فیلم,«مست,عشق»,و,مخالفت,فقها,به,روایت,علی,مطهری Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

صفحه اینستاگرام دکتر علی لاریجانی   تصویری از حضور در برنامه گفت و گو ویژه خبری را منتشر کرده است. متن صحبت های رییس مجلس در این برنامه را اینجا بخوانید.

علی مطهری مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است

علی مطهری در گفت‌و‌گو با سازندگی از مخالفت برخی فقها با صوفیان به بهانه ماجرای فیلم «مست عشق» می‌گوید
 هنوز جنجال عدم اکران فیلم رستاخیز به دلیل مخالفت برخی مراجع به پایان نرسیده که ساخت فیلم «مست عشق» هم با فتوای برخی مراجع با اما و اگرهایی همراه شده است. ماجرا از این قرار است که چند روز پیش عده‌ای از طلاب بعد از این‌که از موضوع ساخت فیلمی درباره شمس و مولانا مطلع شدند در نامه‌ای به آیت‌الله مکارم شیرازی درباره درستی این کار پرسیدند که ایشان در پاسخ گفت: «ساخت فیلم درباره شمس سبب ترویج فرقه ضالّه صوفیه می‌شود، شرعاً جایز نیست و باید از آن خودداری کرد.» آیت‌الله نوری همدانی نیز در پاسخ به استفتائی دیگر که از دفتر او در همین رابطه شده بود نوشت: «این دو نفر (شمس و مولانا) از اعیان صوفیه می‌باشند و ما برای این مطلب مدرک متقنی از کتاب‌های خودشان داریم. اساسا فرقه صوفیه یکی از فرقه‌های ضاله و مضله می‌باشد که با تشکیلات قطب‌سازی و مرشد‌بازی به جنگ اسلام ناب که اسلام قرآن و اهل بیت علیه‌السلام است آمده‌اند و حضرت صادق علیه‌السلام درباره صوفیه فرموده‌اند: انهم اعدائنا. یعنی آنها دشمنان ما هستند. ترویج آنها به‌هرشکل جایز نمی‌باشد و حرام است.» پس از آن عده‌ای این اظهار نظرها را به عنوان فتوا تلقی کرده و در مراحل ساخت این فیلم مانع‌تراشی کردند. با این حال اما هفته گذشته همزمان با انتشار اظهارنظر این مراجع درباره فیلم مست عشق، صفحه اینستاگرام روزنامه فرهیختگان فیلمی از سخنرانی ۱۱ سال پیش رهبری در جمع شعرا و نویسندگان منتشر کرد که ایشان در آن گفته بودند:‌«مثنوی؛ که خودش می‌گوید: «و هو اصول اصول اصول الدین. واقعاً اعتقاد من هم همین است. یک وقتی مرحوم آقای مطهری از من پرسیدند نظر شما راجع به مثنوی چیست، همین را گفتم. گفتم به نظر من مثنوی همین است که خودش گفته: و هو اصول.... ایشان(شهید مطهری) گفت کاملاً درست است، من هم عقیده‌ام همین است.» افزون بر این صالحی وزیر ارشاد هم دراین‌باره گفت: «به طور طبیعی مسیر استفتاء از مراجع تقلید مسیر کسب نظر آن‌هاست و طبعا این نظرات نیز قابل احترام است، اما قوانین کشور مسیر خود را طی می‌کند.» حالا علی مطهری نماینده تهران و عضو کمیسیون فرهنگی هم به سازندگی می‌گوید این اظهار نظرها در حکم فتوای شرعی نیست و حتی اگر جنبه شرعی هم داشته باشد در این قبیل موارد ملاک، نظر ولی فقیه است.

علاالدین بروجردی مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است.

 

غلامرضا تاجگردون   مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است.

هر وقت میرفتم روستای سربیشه این مادر قشقایی میومد استقبالم و با اسپند از من استقبال میکرد و همیشه هم یک هدیه بهم میداد و هیچ وقت هم از من چیزی نخواست. یکبار هم که با معاون توسعه روستایی رئیس جمهور رفتم در خونش گفت من رئیس جمهور را نمیشناسم فقط بچمو میشناسم. دو بار اخیر که رفتم تو دلم مونده بود کجاست. دو روز پیش رفتم سربیشه و رفتم در خونش. در زدم اومد جلو دیدم منو نشناخت. خودمو معرفی کردم. فیلمو ببینید بهم میگه چشام کور شده نمیبینم. البته میدید ولی خوب نمیدید. سراغ حالمو گرفت. به هر حال محبتشو انجام داد و طبق معمول یک تمچه ترکی بهم هدیه داد. منم خوشحال شدم که خدا بهم عمر داد یک بار دیگه او را دیدم و مهر و محبتشو دیدم. نمیدونم چجوری میشه دعای این مادران را که بدون اینکه فامیلت و از قومت باشند و بدون منت دعات میکنن جبران کرد. عکس تمچه را هم گذاشتم

علی اصغر یوسف نژاد  عکس زیر را از جلسه با وزیر نیرو به اشتراک گذاشته است

سید حسین افضلی روز آتش‌نشان را تبریک گفته است.

محمد وحدتی هلان از افتتاح مدرسه بازسازی شده بنت الهدی بنه کهل بستان آباد خبر داده است

محمود صادقی  مطالب زیر را از حساب کاربری توئیتر خود بازنشر داده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در سیاست های نظام قانونگذاری را منتشر کرده است

جعفرزاده مطالب زیر را نیز به اشتراک گذاشته است


امیرخجسته مطلب زیر را درباره بحث شفافیت آراء به اشتراک گذاشته است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet