هدر موبایل
1398/07/08 11:33:29
سرویس سیاسی
زارع:

حوزه‌های فسادپذیر در اولویت دستگاه‌های نظارتی قرار گیرد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است نیازی به ایجاد یک نهاد نظارتی جدید وجود نداشته و صرفا با تقویت دستگاه‌های موجود در این حوزه به لحاظ قانونی و بودجه‌ای می‌توان به مبازه با فساد پرداخت.
حوزه‌های فسادپذیر در اولویت دستگاه‌های نظارتی قرار گیرد عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است نیازی به ایجاد یک نهاد نظارتی جدید وجود نداشته و صرفا با تقویت دستگاه‌های موجود در این حوزه به لحاظ قانونی و بودجه‌ای می‌توان به مبازه با فساد پرداخت. https://cdn.icana.ir/d/019/201902105155937942.jpg حوزه‌های,فسادپذیر,در,اولویت,دستگاه‌های,نظارتی,قرار,گیرد Icana

رحیم زارع در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در حال حاضر در حوزه امنیت و نظارت، دستگاه ها و نهادهای مرتبط وجود دارد، گفت: پیش از این احساس می شد که باید نهاد نظارتی جدیدی برای مبارزه با فساد ایجاد شود اما در حال حاضر این نیاز احساس نمی شود چرا که با تقویت نهادهای موجود، کار انجام خواهد شد.

نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: لازم است دستگاه های نظارتی موجود اعم از سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات و سایر نهادهای مربوط به حوزه نظارت از طرق مختلف به خصوص قانونی و بودجه ای تقویت شود تا نیاز به ایجاد یک دستگاه نظارتی جدید برای مبارزه با فساد نباشد.

وی افزود: دستگاه های نظارتی موجود که برخی از آنها وابسته به نهاد دیگری هستند باید به دور از موازی کاری به گونه ای تقسیم کار داشته باشند تا حوزه های مختلف فساد را پوشش داده و با آن مبارزه کنند.

زارع در ادامه با تأکید بر اولویت بندی مبارزه با فساد گفت: مبارزه با فساد اقتصادی و رانتی بسیار مهم است و باید در دستور کار باشد چنانچه برای مثال 14 میلیارد دلار برای تأمین کالاهای اساسی اختصاص یافت و مقرر شد برای برخی کالاها واردات و صادرات شرایط خاصی یابد که مشخص نشد در نهایت، نتیجه چه شد که بیشتر منجر به گرانی کالاها شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین ادامه داد: در حوزه انرژی، به خصوص بنزین و کالاهایی که یارانه داده می شوند، فساد پذیری بیشتری مشاهده می شود، همچنین حدود 650 هزار میلیارد تومان یارانه پنهان داریم که باید مانع از بروز فساد در این حوزه شد.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در پایان با بیان اینکه حوزه ارز نوسانات نسبتا زیادی داشته که روی واردات نیز تأثیر گذاشته است، خاطرنشان کرد: برخی تسهیلات حوزه بانکی در مسیر خود مصرف نشده چنانچه مواردی داریم که فردی برای واردات هواپیما، تسهیلات دریافت کرده اما اقدامی در این حوزه صورت نداده و یا فرارهای مالیاتی که خسارت اقتصادی زیادی به کشور می‌زند نیز از جمله مواردی است که باید در موارد فساد برشمرد و با آن مبارزه کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet