هدر موبایل
1398/07/09 07:00:00
سرویس اجتماعی
امینی فرد:

ضرروت اصلاح ساختاری صنعت دارو برای پوشش بازار 400 میلیون نفری منطقه خاورمیانه

عضو کمیسیون بهداشت با اشاره به ضرروت اصلاح ساختاری صنعت دارو برای پوشش بازار ۴۰۰ میلیون نفری خاورمیانه، عدم آشنایی بنگاه‌های خصولتی و دولتی تولید دارو با الزامات حضور در حوزه‌های بین‌المللی را چالش اصلی صنعت دارویی کشور دانست.
ضرروت اصلاح ساختاری صنعت دارو برای پوشش بازار 400 میلیون نفری منطقه خاورمیانه عضو کمیسیون بهداشت با اشاره به ضرروت اصلاح ساختاری صنعت دارو برای پوشش بازار 400 میلیون نفری خاورمیانه، عدم آشنایی بنگاه‌های خصولتی و دولتی تولید دارو با الزامات حضور در حوزه‌های بین‌المللی را چالش اصلی صنعت دارویی کشور دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201903103916811542.jpg ضرروت,اصلاح,ساختاری,صنعت,دارو,برای,پوشش,بازار,400,میلیون,نفری,منطقه,خاورمیانه Icana

محمد نعیم امینی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت توجه به بازارهای منطقه‌ای و جهانی برای توسعه صادرات دارو است، گفت: کمتر کشوری را می‌توانیم در خاورمیانه پیدا کنیم که زیر ساخت‌های تولید دارو در حد ایران داشته باشد. پیش‌بینی ما این است که حداقل 400 میلیون نفر را همراه با بازار 80 میلیونی ایران تحت پوشش قرار دهیم.

بنگاه‌های خصولتی تولید دارو با الزامات حضور در حوزه‌های بین المللی آشنایی ندارند 

امینی‌فرد با اشاره به چالش‌های اساسی پیش رو برای صنعت تولید دارو، اظهار کرد: مهمترین چالش ایران ماهیت بنگاه‌هایی است که در امر تولید مشارکت داشته و معمولاً ساختاری قدیمی و خصولتی دارند و با الزامات حضور فعال و موفق در حوزه‌های بین المللی آشنا کافی ندارند.

محصولات دارویی تولید داخل از جذابیت کافی برای بیماران برخوردار نیست

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ضعف‌های تبلیغاتی و بسته‌بندی محصولات دارویی را چالش ثانویه صنعت دارویی کشور دانست و ادامه داد: هدف گیری نامناسب سیستم و عدم توجه به سلیقه مشتری مشکلات ساختاری است. مشکل اساسی داروهای تولید داخل این است که پس از تولید به دلیل ضعف در بسته بندی، از جذابیت کافی برای مشتری برخوردار نیستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در رابطه با تلاش و اقدامات کمیسیون بهداشت برای اصلاح برخی از ساختارها و بهبود زیرساخت‌های صنعت داروسازی کشور، یادآور شد: صحبت‌های زیادی در این رابطه  انجام شده است اما بنده تاکنون تغییر و اصلاحی مشاهده نکرده‌ام، موضوع مذکور در سطح کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به صورت جدی مطرح شده است اما به دلیل تلاش برای کنترل برخی از مشکلات از اصلاح ساختار غافل ماندیم. در حالی که همین اصلاح ساختار می‌توانست به ما کمک کند.

اصلاح ساختار صنعت دارو تاب‌آوری ما را در شرایط سخت تحریم افزایش می‌دهد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اصلاح ساختار ، تاب‌آوری ما را در شرایط سخت تحریم افزایش می‌دهد، ضمن اینکه بازار 80 میلیونی با بازار 400 میلیونی تفاوت بسیار زیادی داشته و قیمت تمام شده محصولات نیز کمتر خواهد شد.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: مزیت‌های صادراتی برخی از اقلام دارویی به روسیه، الجزایر و ترکیه نشان می‌دهد که از توانایی‌های تکنیکی و حرکت در مرزهای دانش برای تولید به میزان قابل توجهی برخوردار هستیم. بنابراین معتقدم اشکال اساسی حوزه دارو ساختار مدیریت و اقتصاد بنگاه‌های دارویی است.

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet