هدر موبایل
1398/07/09 16:01:04
سرویس سیاسی
کمالی پور مطرح کرد:

انتخابات مجلس، عرصه رقابت افراد پاکدست باشد

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس بر لزوم ممانعت شورای نگهبان از ورود افراد منتسب به قدرت و ثروت به عرصه انتخابات مجلس تاکید کرد.
انتخابات مجلس، عرصه رقابت افراد پاکدست باشد نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس بر لزوم ممانعت شورای نگهبان از ورود افراد منتسب به قدرت و ثروت به عرصه انتخابات مجلس تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106300368070.jpg انتخابات,مجلس،,عرصه,رقابت,افراد,پاکدست,باشد Icana

یحیی کمالی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نهایت دقت شورای نگهبان در بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس گفت: وقتی از مجلس به عنوان عصاره فضایل ملت یاد می شود، باید برای ورود هر شخص به مجلس دقت نظر و کنترل های دقیق صورت گیرد تا با ورود افراد صالح و کاردان به مجلس، شانیت مجلس حفظ شده و آن مجلس در جهت پیشرفت کشور قدم بردارد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نقطه قوت هر نماینده به سلامت کاری، سلامت اخلاقی و پاکدستی او در حوزه قانونگذاری برمی گردد و اگر نمایندگان با این دیدگاه در مجلس حضور داشته باشند، به طور قطع جامعه عاری از  فساد و ایراد خواهد بود و اگر نماینده ای به صاحبان قدرت و ثروت وصل باشد، از آن نماینده نمی‌توان به عنوان نماینده ملت نام برد، بلکه آن نماینده صاحبان ثروت و قدرت است و برای رضایتمندی آنها قدم بر می دارد.

رسیدگی به تهمت های انتخاباتی

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: شورای نگهبان وظیفه دارد با توجه به نظارت استصوابی که در قانون برای این شورا پیش بینی شده است، تمامی جوانب در پرونده صلاحیت کاندیداها را رصد کند و آن مواردی که از صحت واقعی  برخوردار است را بپذیرد؛ چراکه در زمان انتخابات مجلس و ثبت نام کاندیداها، رقبا برای یکدیگر پرونده های بسیاری را درست کرده و تهمت فساد و ایراد به آن ها می‌زنند؛ بنابراین شورای نگهبان وظیفه  بسیار حساسی در این موضوع برعهده دارد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس خاطر نشان کرد: همانگونه که در قانون انتخابات آمده، شورای نگهبان باید برای گزینش و صلاحیت افراد از 4 مرجع نام برده در این قانون از جمله وزارت اطلاعات، سازمان ثبت احوال کشور، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و دادگستری استعلامات لازم را گرفته و مانع ورود افراد منتسب به کانون قدرت و ثروت به انتخابات مجلس شود./

پایان پیام  

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet