هدر موبایل
1398/07/09 07:34:00
سرویس اجتماعی
خضری:

بیش از 40 درصدی افرادی که یارانه‌شان قطع شده نیازمند هستند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه بیش از ۴۰ درصدی افرادی که یارانه‌شان قطع شده نیازمند هستند، گفت: دولت سیاست مناسبی برای حمایت از نیازمندان ندارد.
بیش از 40 درصدی افرادی که یارانه‌شان قطع شده نیازمند هستند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه بیش از 40 درصدی افرادی که یارانه‌شان قطع شده نیازمند هستند، گفت: دولت سیاست مناسبی برای حمایت از نیازمندان ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903103981630128.jpg بیش,از,40,درصدی,افرادی,که,یارانه‌شان,قطع,شده,نیازمند,هستند Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه بیش از 40 درصد افرادی که یارانه‌شان قطع شده نیازمند هستند و این نشانه سیاست‌های غلط دولت است، گفت: بهتر بود دولت در شرایط نامناسب اقتصادی و پس از سال‌ها به گونه‌ای در قطع یارانه پردرآمدها اقدام می‌کرد که منجر به حذف یارانه نیازمندان و افزایش دغدغه‌مندی آنها نمی‌شد البته من مخالف قطع یارانه هستم زیرا تنها سه درصد کشور به یارانه نیاز ندارند در واقع فردی که زیر 6 میلیون درآمد داشته باشد زیر خط فقر بوده و با فلاکت زندگی خود را می‌گذراند.

هدفمند نبودن سیاست‌های دولت در حمایت از نیازمندان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از هدفمند نبودن سیاست‌های دولت در حمایت از نیازمندان، افزود: دولت از اساس سیاست درستی برای حمایت از نیازمندان ندارد و در این رابطه به بیراهه رفته است؛ سیاست قطع یارانه پردرآمدها نیز سیاست درستی نیست زیرا منابع حاصله از آن به جیب ثروتمندان سرازیر می‌شود.

وی ادامه داد: هدفمندی یارانه تنها اسم هدفمندی را یدک می‌کشد و هیچ یارانه‌ای به هدف نخورده هر چند هدفمندی یارانه‌ها باید صرف تولید، حمایت از صنایع و اقشار آسیب‌پذیر شود در حالی که ارزش پول ملی از زمان شروع پرداخت یارانه‌‌ها به یک ششم تقلیل پیدا کرده اما مبلغ یارانه هنوز همان 45 هزار تومان است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم یادآور شد: برای بهبود وضعیت نیازمندان نباید به آنها ماهی داد بلکه باید به آنها ماهیگیری یاد داد؛ در این رابطه بهتر است ابرچالش بیکاری و معیشت مردم مورد توجه دولتمردان قرار گیرد و مجلس و دولت تمامی اهتمام خود را برای رفع بیکاری و مشکلات اقتصادی مردم به کار ببرند بی شک تنها با هماهنگی و تعامل سه قوه می‌توان به بهبود وضعیت نیازمندان امید داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet