خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1398/07/13 14:44:24
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی:

سازمان ملل توان جلوگیری از کشتار یمنی ها را ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: برچسب زنی بر جمهوری اسلامی در موضوع آرامکو، در حقیقت فرار رو به جلوی کشورهایی است که در حل بحران امنیتی یمن ناتوان مانده اند.
سازمان ملل توان جلوگیری از کشتار یمنی ها را ندارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: برچسب زنی بر جمهوری اسلامی در موضوع آرامکو، در حقیقت فرار رو به جلوی کشورهایی است که در حل بحران امنیتی یمن ناتوان مانده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610101750273896.jpg سازمان,ملل,توان,جلوگیری,از,کشتار,یمنی,ها,را,ندارد Icana

اردشیر نوریان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  با اشاره به بحران یمن گفت: حدود شش یا هفت سال است که مردم مظلوم و بی دفاع، فقیر و مستمند کشور ضعیفی مانند یمن تحت شدیدترین حملات هوایی،کودک کشی ها و بمباران مردم بی دفاع هستند.

وی افزود: چه منطقی در حقوق بین الملل حاکم است که حاضر نیست کوچکترین اقدامی اجرایی برای جلوگیری از این تهاجم گسترده انجام دهد؟ چه منطقی بر رژیم های امنیتی منطقه حاکم است که حاضر نیستند مداخله کنند؟ سازمان ملل کجای این معادله قرار دارد که از تاثیرگذاری برای جلوگیری از کشتارهای یمن  ناتوان است.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس، با بیان اینکه اتفاقاتی که در منطقه افتاده است ناشی از سیاست های توسعه طلبانه است، مطرح کرد: مردم بی دفاع یمن ناچار هستند از خودشان دفاع کنند،  در این دنیای متکثر که راه‌های دسترسی به سلاح‌های پیشرفته برای همه کشورها باز است؛ حتی گروه‌های تروریستی می‌توانند فعالیت کنند، قطعا یمن هم با سلاح های مختلف از خودش دفاع می کند.

کشورهای حامی گرند استراتژی آمریکایی حق دفاع مشروع برای ملت یمن را به رسمیت نمی‌شناسند

وی با اشاره به موضوع حمله پهپادی یمن به تاسیسات آرامکو، تاکید کرد: گروه‌های تروریستی در سوریه که با دولت قانونی بشار جنگیدند، از سلاح های پیشرفته استفاده کردند که حتی در اختیار دولت ها نیست ؛ یمنی ها هم دسترسی به این سلاح ها را پیدا می‌کنند و ملتی که دوام و بقا و امنیت شان در شرف نابودی است به هر اقدامی دست می‌زند؛ از جمله حمله به آرامکو ، از جمله تهدیدهای امارات و این اتفاق عجیبی نیست. ملتی در حال اضمحلال برای نجات خودش هرکاری انجام می دهد.

نوریان ادامه داد: نکته دیگر که اهمیت دارد این است که کشورهایی که گرند استراتژی آمریکایی را دنبال می کنند؛ نمی‌توانند این حق دفاع مشروع برای ملت یمن بپذیرند و به رسمیت نمی‌شناسند؛ بنابراین مجبور هستند منشأ دیگری برایش پیدا کند که معادلات خودشان را جلو ببرند و آن منشأ هم چیزی نیست جز تنها کشوری که سیاست های مستقل دارد و در چارچوب منافع مردم و ملت‌های منطقه حرکت می‌کند یعنی جمهوری اسلامی.

ائتلاف شکست خورده سعودی چاره جز سرپوش گذاشتن ندارد

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه برچسب زنی بر جمهوری اسلامی در موضوع آرامکو،در حقیقت فرار روبه جلوی کشورهایی است که سیاست‌های آنها در منطقه به شکست منجر شده و در حل بحران امنیتی یمن ناتوان مانده اند، تصریح کرد: بعد از ۷ سال که شدیدترین بمباران ها را بر سر مردم یمن کردند و به فجیع ترین شکل ممکن، حقوق بشر را نقض و کودک کشی می کنند؛ بیمارستان ها بمباران می کنند، مردم بی دفاع را از بین می برند و بالاخره برای پوشش حرکت زشت و غیرقابل قبول آنها با انگشت اتهام زدن به جمهوری اسلامی می خواهند فرافکنی کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ائتلاف سعودی و در رأس آن آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر سیاست های شکست خورده توسعه طلبانه شان و هم برای فرار از افتضاحی که در صحنه عملیات نظامی که با آن روبه‌رو هستند؛ چراکه یک کشور ضعیفی مثل یمن توانسته با این اقدامات نظامی مبتکرانه، نوآوران و متهورانه ،برگ برنده را در این میدان به دست بگیرد، چاره ای جز برچسب زدن به جمهوری اسلامی ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet