هدر موبایل
1398/07/08 17:06:42
سرویس مرکز پژوهش ها
در هفتمین نشست شورای حمل و نقل مرکز پژوهش های مجلس بررسی شد؛

دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت ارائه دهندگان خدمات هوشمند مسافر

در هفتمین نشست شورای حمل و نقل مرکز پژوهش های مجلس دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت ارائه دهندگان خدمات هوشمند مسافر مشمول قانون نظام صنفی کشور، مورد بررسی قرار گرفت.
دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت ارائه دهندگان خدمات هوشمند مسافر در هفتمین نشست شورای حمل و نقل مرکز پژوهش های مجلس دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت ارائه دهندگان خدمات هوشمند مسافر مشمول قانون نظام صنفی کشور، مورد بررسی قرار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201902103722855415.jpg دستورالعمل,نظارت,بر,چگونگی,فعالیت,ارائه,دهندگان,خدمات,هوشمند,مسافر Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هفتمین جلسه شورای تخصصی حمل‌ونقل مرکز پژوهش‌های مجلس با حضور جمعی از مدیران استانداری‎ها، وزارت راه‌و‌شهرسازی، معاونین حمل و نقل و ترفیک شهرداری برخی از کلانشهرها و جمعی از اساتید دانشگاهی، خبرگان و صاحب‌نظران حمل‌ونقل تشکیل شد.

گفتنی است در این نشست ابتدا موضوع مکان‌یابی پایانه‌های اتوبوس برون شهری و یکپارچگی با سیستم حمل و نقل برون و درون شهری مطرح شد.

بنابراین گزارش در ادامه این نشست پس از مروری بر انواع پایانه‌ها شامل پایانه‌های متمرکز، نیمه متمرکز و غیرمتمرکز و نقد استراتژی‌ها و ضوابط و مقررات پیشین برای قرارگیری پایانه‌های متمرکز در خارج از مراکز شهری، نمونه‌هایی از مکان‌های قرارگیری پایانه‌های اتوبوس در شهرهای لندن، برلین، پاریس، رم ارائه و عنوان شد که در هیچ کدام از این شهرها، پایانه‌ها خارج از شهر قرار نگرفته‌اند.

گفتنی است در جمع‌بندی این نشست عنوان شد که انتقال پایانه‌های اتوبوس بین شهری به خارج از شهر منسوخ است و در کشورهای پیشرفته معمولا پایانه متمرکز در مرکز شهر، پایانه های نیمه متمرکز در حلقه نخست شهر و پایانه های غیرمتمرکز در حلقه دوم شهر، مکان‌یابی می‌شوند.

همچنین در این نشست محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران، توضیحاتی پیرامون "دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت ارائه دهندگان خدمات هوشمند مسافر مشمول قانون نظام صنفی کشور" ارائه کرد و موافقان و مخالفان این موضوع نقطه‌نظرات خود را مطرح کردند.

در پایان جلسه اعلام شده که مرکز پژوهش‌ها موضوع فوق را از منظر کارشناسی و حقوقی بررسی کرده و نتایج آن را اعلام خواهد کرد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet