هدر موبایل
1398/07/13 08:30:00
سرویس اقتصادی
علیزاده:

اعمال عوارض 25 درصدی، صادرات سنگ آهن از خام فروشی فولاد جلوگیری می‌کند

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی می‌گوید اعمال عوارض ۲۵ درصدی برای صادرات سنگ آهن از خام‌فروشی مواد معدنی جلوگیری می‌کند.
اعمال عوارض 25 درصدی، صادرات سنگ آهن از خام فروشی فولاد جلوگیری می‌کند نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی می‌گوید اعمال عوارض 25 درصدی برای صادرات سنگ آهن از خام‌فروشی مواد معدنی جلوگیری می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109470459760.jpg اعمال,عوارض,25,درصدی،,صادرات,سنگ,آهن,از,خام,فروشی,فولاد,جلوگیری,می‌کند Icana

رضا علیزاده نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره اعمال عوارض 25 درصدی بر صادرات سنگ آهن، گفت: جلوگیری از خام‌فروشی یکی از مباحثی است که همیشه در کشور مطرح است، هرچه زنجیره تولید در داخل تکمیل شده و مواد خام در کشور فرآوری شود از یکسو ارزش افزوده بیشتری ایجاد می‌شود و از سوی دیگر اشتغالزایی نیز برای کشور به همراه دارد.

صادرات مواد معدنی فرآوری شده عایدی بیشتری برای کشور دارد

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صادرات مواد معدنی فرآوری شده عایدی بیشتری برای کشور دارد، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت از سوی مجلس و کارشناسان همواره تحت فشار است تا از صادرات مواد خام جلوگیری کند.

وی اظهار کرد: صادرات مواد آهنی خام بیشترین بخش صادرات مواد معدنی خام را تشکیل می دهد، به همین دلیل درآمد و فرصت‌های شغلی زیادی سهم سایر کشورها می‌شود.

سنگ آهن برای تولید فولاد الزامی است و در ماه‌های اخیر برخی از تولیدکنندگان فولاد برای تامین سنگ آهن به دلیل صادرات بی اندازه دچار مشکل شدند بنابراین وزارت صمت به منظور  حل این مشکل برای صادرات سنگ آهن عوارض ۲۵ درصدی اعمال کرد

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: تولیدکنندگان داخلی باید با سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر جلوگیری از خام‌فروشی همراهی کنند.

تامین سنگ آهن دغدغه تولیدکنندگان فولاد

وی ادامه داد: سنگ آهن برای تولید فولاد الزامی است و در ماه‌های اخیر برخی از تولیدکنندگان فولاد برای تامین سنگ آهن به دلیل صادرات بی اندازه دچار مشکل شده اند، بنابراین وزارت صمت به منظور حل این مشکل برای صادرات سنگ آهن عوارض ۲۵ درصدی اعمال کرد.

مواد معدنی خام با قیمت‌های ناچیز صادر می‌شود

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مواد معدنی خام و ذخایر کشور به قیمت ناچیز صادر شده و درآمد چندانی از آن به دست نمی‌آید، ادامه داد: منابع فولاد کشور محدود است، بنابراین نباید به دلیل نبود سنگ آهن از فرآوری آن چشم پوشی کرده و فولاد را به صورت خام صادر کنیم، این عملکرد موجب از دست رفتن منابع کشور می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet