خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/07/09 09:46:35
سرویس اجتماعی
ذوالقدر نشست مجمع نمایندگان تهران با مسئولان آب و برق استان را تشریح کرد:

لزوم چاره اندیشی برای بوی بد فاضلاب تهران

عضو مجمع نمایندگان تهران گفت: اعضای مجمع نمایندگان تهران در نشست با مسئولان آب و برق استان بر حل معضل بوی بد فاضلاب تهران تأکید کردند.
لزوم چاره اندیشی برای بوی بد فاضلاب تهران عضو مجمع نمایندگان تهران گفت: اعضای مجمع نمایندگان تهران در نشست با مسئولان آب و برق استان بر حل معضل بوی بد فاضلاب تهران تأکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201909102224628413.jpg لزوم,چاره,اندیشی,برای,بوی,بد,فاضلاب,تهران Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست اعضای مجمع نمایندگان تهران با حضور محمدرضا عارف و مسئولان آب و برق استان که مشکلات این حوزه مورد بحث و بررسی قرار دادند، گفت: فرسودگی شدید کابل های تهران،کمبود بودجه برای تقویت زیرساخت ها، لزوم تعریف منابع جدید ؛ 700 میلیارد تومان منبع جدید برای تعویض 1500کابل فرسوده روغنی و سایر هزینه ها ، از جمله مباحث حوزه برق مطرح در جلسه بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: هم چنین در خصوص مشکلات حوزه آب استان تهران نیز مسائلی مطرح شد. از جمله موضوعات، استفاده آب فضای سبز به میزان 300 میلیون متر مکعب که یک چهارم مصرف آب تهران است، بود. فقدان فاضلاب و لزوم امضای تفاهم نامه با شهرداری و ضرورت پرداختن به موضوع آب 90درصد برای کشاورزی و 7درصد آب شرب از دیگر موضوعات مورد بحث در این نشست بود.

وی ادامه داد: استان تهران به لحاظ سیستم فاضلاب ، فقیرترین استان کشور است و به جهت کمبود اعتبارات،اجرای پروژه ها با مشکلات همراه است. لحاظ این موارد در بودجه 99 از نمایندگان درخواست شد. لزوم چاره اندیشی برای بوی بد فاضلاب در بیشتر مناطق تهران، از دیگر موضوعات مطروحه بود.

ذوالقدر یادآور شد: مشکلات آب و برق و گاز اوزون تپه نیز عنوان مقرر شد کارگروه های اجرایی و عملیاتی جهت اجرای برنامه ها و استفاده از ظرفیت شوراها و کمیته های استانی و شورای مسکن و جهت تامین قسمتی از بار مالی در صورت امکان از تهاتر استفاده کنند. همچنین با توجه به اینکه حدود 50 درصد درآمدهای مالیاتی از تهران کسب می شود و برابر این درآمد ،در استان هزینه نمی شود، مسئولان اجرایی خواستار اختصاص درصدی از این درآمد جهت رفع مشکلات اعتباری حوزه آب و فاضلاب و لحاظ این موضوع در بودجه سال آینده بودند.

عضو مجمع نمایندکان استان تهران اضافه کرد: مسائل حوزه  آب و معضل فاضلاب شهر ری و هم چنین لزوم احداث تصفیه خانه در جنوب تهران مطرح شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet