هدر موبایل
1398/07/09 13:42:00
سرویس صحن
ابطحی در نطق میان دستور مطرح کرد:

خنثی‌سازی توطئه‌ها نیازمند افرادی نظیر "شیخ زکزاکی‌ها" نه "شیخ زیگزاگی‌ها "!

عضو فراکسیون ولایی مجلس می‌گوید امروز جامعه ایران برای خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان به افرادی نظیر "شیخ زکزاکی‌ها" و "سیدحسن نصراللهی‌ها نیاز دارد نه "شیخ زیگزاگی‌ها " و "سید حسن تقی زاده ها."
خنثی‌سازی توطئه‌ها نیازمند افرادی نظیر "شیخ زکزاکی‌ها" نه "شیخ زیگزاگی‌ها "! عضو فراکسیون ولایی مجلس می‌گوید امروز جامعه ایران برای خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان به افرادی نظیر "شیخ زکزاکی‌ها" و "سیدحسن نصراللهی‌ها نیاز دارد نه "شیخ زیگزاگی‌ها " و "سید حسن تقی زاده ها." https://cdn.icana.ir/d/019/201910103187007013.jpg خنثی‌سازی,توطئه‌ها,نیازمند,افرادی,نظیر,"شیخ,زکزاکی‌ها",نه,"شیخ,زیگزاگی‌ها,"! Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید محمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی امروز(سه‌شنبه 9 مهمرماه) متن نطق میان دستور خود را به شرح ذیل قرائت کرد؛

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم

امروزه جامعه ایران از تکلیف‌گرایی فاصله بسیاری گرفته است و بسیاری از کنش‌ها در حوزه سیاست، اقتصاد و حتی فرهنگ تحت سیطره محاسبه‌گرایی غلیظ، هویت دینی خود را از دست داده است.

بسیاری از نخبگان سیاسی، اهداف و برنامه‌های خود را نه در نسبت با اهداف و آرمان های دینی و انقلابی بلکه در محاسبه چگونگی غلبه بر رقیب و سود و منفعت تنظیم می‌کنند. در حوزه اقتصاد محاسبات اقتصادی افراد و حتی نخبگان و کارگزاران نظام کمتر با هدف دست‌یابی به عدالت و رفع محرومیت است، بلکه راه‌های کسب سود و منفعت هدف محسوب می‌شود. در حوزه فرهنگی اما نتیجه‌گرایی و محاسبه سود و زیان، وضعیت خطرناکی را رقم زده و پدیده‌های زشتی مانند فیلم‌ها، تئاتر و مطبوعات گیشه‌ای و زرد رواج یافته است که هدف تهیه‌کنندگان صرفا کسب پول بدون توجه به مصارف دینی و انقلابی است.

همه این‌ها در حالی است که اکنون کشور با دو جنگ بسیار مهم رسانه‌ای و دیگر جنگ اقتصادی روبرو است که از دیدگاه مقام معظم رهبری جنگ رسانه‌ای مهم‌تر و به نوعی مقدم و پیشاهنگ جنگ اقتصادی است، جنگ روانی در واقع اتفاقاتی است که در حوزه شناختی یک جامعه رخ می‌دهد و در گام اول آن‌ها را نسبت به وضع موجود مردد، بدگمان و ناامید ساخته و سپس اذهان را به سوی الگوها و تصورات، آگاهی‌ها و پیام‌های دشمن جلب می‌کند. در این شرایط تاکید دوباره بر تکلیف‌گرایی با هدف ترویج بیشتر آرمان‌ها و اهداف آیات الهی و معنوی امری ضروری است.

در ادامه نطق این نماینده  صدای سخنرانی دکتر حسن روحانی در در سال  1356 در مسجد حکیم اصفهان -که در مقام یک روحانی بود- پخش شد؛ 

ابطحی در ادامه نطق خود افزود:

این بخشی از صحبت‌های آقای رئیس‌جمهور است که به درستی بر امر حجاب پافشاری می‌کند و می‌گوید؛ چرا حجاب که حکم قرآن دارد زیرپا گذاشته شده است اما اکنون قدم به قدم حرمت‌ها را می‌شکنند و حساسیت‌ها را می‌سنجند و جلو می‌آیند و  غیرت دینی را از مردان و حیا را از زنان سلب کردن و عده‌ای هم با ظاهر حزب‌اللهی با مصلحت‌اندیشی دائم در حال عقب‌نشینی از مواضع انقلابی هستند و خیال کرده‌اند حفظ آرامش به هر قیمتی مجاز است.

اکنون اهانت‌های بی‌سابقه بر همه احکام اسلامی، زیر سوال بردن عصمت ائمه(ع) به قصد مذاکره درباره عاشورای حسینی(ع) تا کشف حجاب در ماجرای جشن ریاست جمهوری و ضرب و شتم ناهیان از منکر و هنجارشکنی در فیلم ها و کنسرت‌ها و تبلیغات، حضور مردان در ورزشگاه فوتسال بانوان، تمرین دادن دختران باحجاب توسط مربی مرد تایلندی و تقدیس خودکشی و مشاهده می‌شود، چه حرمت‌ها  شکسته شده است اما در فرهنگ هم اختلاس و رشوه و ربا و غضب توجیه شده و زرنگی محسوب می‌شود و با همین رویکرد نتیجه‌گرایی و دور شدن از تکلیف‌گرایی، شکاف طبقاتی به ضربه طبقاتی تبدیل شده است  و ملتمسانه به دستان کدخداهای دروغین نگاه می‌کنیم که آن‌ها کاری برای اقتصاد ما انجام دهند و وام و اعتباری حدود 15 میلیارد دلاری در 3قسط آن هم به اضای حذف برنامه موشکی و امنیت منطقه‌ای به ما دهند. 

به درستی آقای رئیس جمهور در سازمان ملل اشاره کردند؛ ما هرگز بر سر آرمان‌های خود معامله نخواهیم کرد و در این میان متحیرم که جایگاه و شان مجلس کجاست، مجلسی که تا آنجا که توانسته است با تصمیمات دولت همراه شده و با دست برداشتی از اقتدار نظارتی خود به گونه‌ای عمل کرده است که برخی حتی مجلس را اگرچه به نیت دلسوزی، مورد هجوم خود قرار داده‌اند.

همکاران عزیز

حرمت امام‌زاده با متولی آن است هنگامی که آئین‌نامه داخلی مجلس که پس از قانون اساسی مهمترین قانون کشور است توسط افرادی که به اجرای آن سوگند خورده‌اند زیرپا گذاشته می‌شود چه انتظاری از دیگران داریم که به مجلس هجمه وارد نکنند، برای صیانت مجلس و شفاف‌سازی خواستار تحقیق و تفحص از مجلس شدیم به این مجلس هم در حال اتمام است و خبری تحقیق و تفحص نیست. مانند تعیین‌تکلیف خریداران مقبول ضرر دیده سوهانک و تغییر ساختار بودجه سالیانه که قرار بود تا آخر تیر 98 انجام شود.

امت عزیز ایران هشدار می‌دهم که امروز دشمنان و عوامل نفوذی آنان در اتاق عملیات روانی، تحریک گسل‌های خودساخته فیلترینگ، حجاب و حقوق زنان و کارگران را علم کرده‌اند،  امروز جامعه ما برای خنثی‌سازی توطئه‌ها به افرادی نظیر "شیخ زکزاکی‌ها" و "سیدحسن نصراللهی‌ها نیاز دارد نه "شیخ زیگزاگی‌ها " و "سید حسن تقی زاده ها."

إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَةُ

و اما با تشکر از همه حمایت‌ها و صبوری‌های مردم شهیدپرور شهرستان خمینی‌شهر و مسئولان که جهت کاهش رفع تبعیض و محرومیت های شهرستان قدم برداشته اند.

 الحمدالله اقدامات خوبی را در شهرستان خمینی شهر شاهد بودیم. از خروجی پل استقلال گرفته تا توافق دانشگاه صنعت با شهرداری و توافق نظریه و پیگیری واریز مبالغ مربوطه به ارزشافزوده و عوارض آلایندگی بالغ بر 150 میلیارد تومان به حساب شهرداران خمینی‌شهر، اصغرآباد و کوشک و روستاهای تیرانچی و ...، راه‌اندازی بیمارستان 9 دی با حضور وزیر بهداشت وقت و بازسازی اتاق عمل بیمارستان شهید اشرفی و بهسازی بافت فرسوده و اختصاصی 1000 تن قیر برای بهسازی معابر  و راه‌اندازی گلخانه با حضور وزیر محترم جهاد، بازدید وزیر محترم راه و شهرسازی از پل در حال احداث شهرک برق و الکترونیک و بازسازی و بهسازی برخی از مدارس فرسوده شهرستان با حضور معاون محترم وزیر آموزش و پرورش و ...

ولی به مصداق الاکرام بالاتمام موارد زیر را خواستارم؛

1- به وزیر بهداشت و درمان اختصاص دستگاه MRI برای بیمارستان 9 دی که مجوز آن هم اخذ شده و همچنین تکمیل لوازم و تجهیزات درخواستی بیمارستان شهید اشرفی و حل مشکل بیمارستان و درمانگاه امام رضا(ع) را حل کنید.

2- تشکر از  وزیر راه و شهرسازی حل مشکل زیرگذر شهر اصغرآباد به جاده کمربندی

3- به وزارت نیرو رعایت حقابه کشاورزان و باغداران شهرستان./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet