هدر موبایل
1398/07/09 12:40:39
سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس:

نباید اجازه داد کاندیداهای وابسته به صاحبان قدرت و ثروت وارد مجلس شوند

سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس با اشاره به نزدیک بودن انتخابات مجلس گفت: ورود کاندیداهای وابسته به صاحبان قدرت و ثروت به مجلس، خط قرمز شورای نگهبان باشد.
نباید اجازه داد کاندیداهای وابسته به صاحبان قدرت و ثروت وارد مجلس شوند سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس با اشاره به نزدیک بودن انتخابات مجلس گفت: ورود کاندیداهای وابسته به صاحبان قدرت و ثروت به مجلس، خط قرمز شورای نگهبان باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902104558801076.jpg نباید,اجازه,داد,کاندیداهای,وابسته,به,صاحبان,قدرت,و,ثروت,وارد,مجلس,شوند Icana

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رعایت نهایت دقت در بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس گفت: شورای نگهبان نهادی است که در قانون اساسی جایگاه تعریف شده ای دارد و در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری برای این شورا، جایگاه ویژه ای برای آن در نظر گرفته شده است؛ لذا تصمیمات این شورا در خصوص قوانین مصوب مجلس و روند انتخابات در کشور دارای اهمیت دو چندان است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از وظایف شرعی و ملی که شورای نگهبان در امر انتخابات بر عهده دارد، تأیید صلاحیت کاندیداها است که با توجه در پیش بودن انتخابات مجلس، شورای نگهبان باید از ورود افراد ناصالح و فاسد به مجلس جلوگیری کرده و مدارک تمام افراد را با دقت بررسی کند.

دلیل حملات به شورای نگهبان نفوذناپذیری است

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: خوشبختانه در حیات 40 ساله انقلاب اسلامی شورای نگهبان همواره در روند بررسی صلاحیت کاندیداهای مجلس و ریاست جمهوری، کمال دقت را در نظر گرفته و بدون اغماض و با سخت گیری فراوان صلاحیت افراد را رد یا تایید کرده که یکی از دلایل حملات به شورای نگهبان، نفوذناپذیری این شورا است.

وی بیان کرد: البته باید گفت برای شناسایی افرادی که به صاحبان قدرت و ثروت وابسته هستند، شورای نگهبان باید از طریق مراجع چهارگانه وزارت اطلاعات، سازمان ثبت احوال کشور، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و قوه قضائیه استعلامات لازم را بگیرد تا از ورود آنها به انتخابات مجلس جلوگیری شود، البته این قبیل اقدامات بسیار سخت و  دشوار است و شورای نگهبان در این مسیر تحت حملات صاحبان قدرت و ثروت قرار می گیرد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس خاطرنشان کرد: بنا به گفته امام و رهبری، مجلس در راس امور است؛ بنابراین برای داشتن کشوری قدرتمند و پیشرفته، باید مجلسی انقلابی با نمایندگان صالح و شایسته تشکیل شود تا بتواند با اتخاذ تصمیمات مهم، مشکلات مردم را تقلیل داده یا در صورت امکان برطرف کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet