هدر موبایل
1398/07/09 13:50:14
سرویس اقتصادی
کیخا در تشریح نشست کمیسیون کشاورزی مطرح کرد:

فرصت یک هفته‌ای دولت برای ارائه سیاست‌های خرید و تنظیم بازار محصولات کشاورزی

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: یک هفته به وزارت جهاد کشاورزی فرصت داده شد تا با فراخوان به سایر ارکان دولت در نشستی برای تعیین تکلیف وضعیت کشت، خرید و تنظیم بازار محصولات کشاورزی تصمیم گیری و نتیجه آن را به کمیسیون ارائه کنند.
فرصت یک هفته‌ای دولت برای ارائه سیاست‌های خرید و تنظیم بازار محصولات کشاورزی رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: یک هفته به وزارت جهاد کشاورزی فرصت داده شد تا با فراخوان به سایر ارکان دولت در نشستی برای تعیین تکلیف وضعیت کشت، خرید و تنظیم بازار محصولات کشاورزی تصمیم گیری و نتیجه آن را به کمیسیون ارائه کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905101139229529.jpg فرصت,یک,هفته‌ای,دولت,برای,ارائه,سیاست‌های,خرید,و,تنظیم,بازار,محصولات,کشاورزی Icana

احمد علی کیخا رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز( سه شنبه 9 مهرماه) کمیسیون کشاورزی، گفت: با توجه به تذکرات نمایندگان استان فارس عضو کمیسیون کشاورزی و خبرهای منتشر شده در رسانه در زمینه معدوم سازی جوجه‌های یک روزه، سیب، هندوانه و گوجه فرنگی نشست امروز با حضور مسئولین ذی‌ربط تشکیل شد.

فضای کلی برنامه‌ریزی توسعه کشاورزی کشور دچار سردرگمی است

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فضای کلی برنامه‌ریزی توسعه کشاورزی کشور دچار سردرگمی و اشکال است، تصریح کرد: با توجه به شرایط اقلیمی مناسب کشور افزایش تولید مازاد برنیاز برخی از محصولات کشاورزی قابل پیش بینی بود و باید برنامه‌ریزی‌های لازم توسط مسئولین اعمال می‌شد.

کشاورزان به درستی در زمینه نوع کشت هدایت نمی‌شوند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عدم هماهنگی ارکان دولت در نشست امروز کاملا مشهود بود، افزود: مجموعه سیاست‌‌های اتخاذ شده روشن، شفاف و هماهنگ نیست و کشاورزان به درستی در زمینه نوع کشت هدایت نمی‌شوند و این موضوع باعث شده تا در برخی از سال‌ها با مازاد و برخی دیگر با کمبود محصول مواجه باشیم.

ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی باعث افت قیمت‌ می‌شود

وی با تاکید بر اینکه دخالت دولت در زمینه ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی باعث افت قیمت‌ها و تصمیم کشاورزان برای انتخاب نوع کشت می‌شود، عنوان کرد: سیستم تعرفه‌های صادراتی باید بر اساس شرایط تولید محصولات کشاورزی در کشور باشد.

کیخا با اشاره به اینکه مسئولین سازمان تعاون روستایی از سازمان برنامه بودجه انتظار دارند که بر اساس قانون اعتبارات لازم تسهیلات تامین شود اما این موضوع صورت نمی‌گیرد، افزود: مسئولین دولتی قطعا تمایل دارند وضعیت کشاورزان از حال حاضر بهتر باشد و تلاش خود را به کار می‌گیرند اما سردرگمی در نظام برنامه ریزی توسعه کشاورزی کشور و عدم هماهنگی بین ارکان دولت مشکلاتی را برای کشاورزان ایجاد می‌کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه یک هفته به وزارت جهاد کشاورزی به عنوان مسئول توسعه کشاورزی کشور فرصت داده شد تا با فراخوان به سایر ارکان دولت در نشستی برای تعیین تکلیف وضعیت کشت، خرید و تنظیم بازار محصولات کشاورزی تصمیم گیری و نتیجه آن را به کمیسیون ارائه کنند،خاطرنشان کرد: سیاست‌های پیشنهادی ارکان دولت برای سال‌های آینده باید مشخص و بین آنها تقسیم کار شود./

خبرنگار:محسن خزایی

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet