هدر موبایل
1398/07/09 13:47:43
سرویس اجتماعی
شریعتمداری در گفت وگو با خانه ملت خبر داد:

دستور ویژه دولت برای مناسب‌سازی و غربالگری در حوزه معلولان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از دستور ویژه دولت برای مناسب‌سازی معابر، شهرها و غربالگری شنوایی و بینایی‌سنجی نوزادان و ارائه خدمات درمانی به آنها خبرداد.
دستور ویژه دولت برای مناسب‌سازی و غربالگری در حوزه معلولان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از دستور ویژه دولت برای مناسب‌سازی معابر، شهرها و غربالگری شنوایی و بینایی‌سنجی نوزادان و ارائه خدمات درمانی به آنها خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903102907879469.jpg دستور,ویژه,دولت,برای,مناسب‌سازی,و,غربالگری,در,حوزه,معلولان Icana

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  با تایید خبر دستور معاون اول رئیس جمهور برای اجرای قانون جامع حمایت از معلولان، گفت: این هفته در پی گرامیداشت ناشنوایان کشور و به مناسبت روز جهانی ناشنوایان گزارشی در این رابطه در جلسه هیات دولت ارائه شد.

برگزاری اولین جلسه کمیته نظارت در اجرای قانون جامع حمایت از معلولان

این عضو کابینه دولت دوازدهم، تاکید کرد: هفته گذشته نیز اولین جلسه کمیته نظارت در اجرای قانون جامع حمایت از معلولان به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد که در آن مساله مناسب‌سازی فضاهای عمومی مورد تاکید قرار گرفت.

تعیین مدت 3 ماهه برای دستگاه‌های اجرایی جهت مناسب‌سازی معابر شهرها

وی تصریح کرد: معاون اول رئیس جمهور در جلسه کمیته نظارت در اجرای قانون جامع حمایت از معلولان دستور ویژه داد تا سازمان همیاری شهرداری‌ها در سراسر کشور از طریق وزارت کشور، شهرداری تهران و همه دستگاه های اجرایی ظرف مدت 3 ماه نقاط شهرها را مناسب سازی کرده و نتیجه آن را به کمیته نظارت گزارش کنند تا به استحضار رئیس جمهور و معاون اول برسد.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: غربالگری به دلیل ایجاد محدودیت‌های ناشی از مسائل ژنتیکی یا آسیب‌های حین زایمان که از بدو تولد افراد را گرفتار معلولیت‌هایی می‌کند از دیگر موضوعاتی بود که در این کمیته مورد تاکید دولت قرار گرفت.

وی عنوان کرد:  قرار بر این شد سازمان برنامه و بودجه اعتبارات کافی برای اجرای طرح غربالگری را در اختیار وزارتخانه‌های ذیربط و به ویژه سازمان بهزیستی قرار دهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، یادآور شد: ما سال گذشته بیش از یک میلیون نوزاد متولد شده زنده را تحت کنترل غربالگری شنوایی‌سنجی قرار دادیم یعنی 90 درصد از نوزادان متولد شده مورد سنجش قرار گرفتند که مشخص شد 3هزار و پانصد نفر از آنها دارای کم شنوایی هستند که شناسایی شدند و انجام اقدامات پزشکی جهت رفع این مشکل برای این نوزادان پیش‌بینی شد، علاوه بر آن برای غربالگری نابینایی مادرزادی گام‌هایی برداشته خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet