خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/07/09 14:26:44
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون شوراها با اشاره به سیاست‌های ابلاغی رهبرانقلاب در حوزه قانونگذاری:

بازنگری در قوانین به اصلاح قانون اساسی ختم نمی‌شود

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با اشاره به سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در حوزه قانونگذاری، گفت: بازنگری در قوانین الزاما به اصلاح قانون اساسی یا تغییر ساختار ختم نمی‌شود.
بازنگری در قوانین به اصلاح قانون اساسی ختم نمی‌شود عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با اشاره به سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در حوزه قانونگذاری، گفت: بازنگری در قوانین الزاما به اصلاح قانون اساسی یا تغییر ساختار ختم نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201904103499579124.jpg بازنگری,در,قوانین,به,اصلاح,قانون,اساسی,ختم,نمی‌شود Icana

قاسم میرزایی‌نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در پاسخ به سوالی درباره الزامات اجرای سیاست‌های رهبر معظم انقلاب در حوزه قانونگذاری، گفت: با توجه به محتوای سیاست‌های ابلاغی رهبری، حدود هفتاد تا هشتاد درصد مفاد این طرح مرتبط با قوه مقننه است اما براساس سازوکارهایی که تنظیم خواهد شد، تکالیفی قطعا برای بخش اجرایی، قوه قضاییه و شورای نگهبان نیز مشخص خواهد شد  چراکه در سیاست‌های ابلاغی رهبری به نکاتی درباره این مجموعه‌ها اشاره شده است.

بازنگری در قوانین به اصلاح قانون اساسی ختم نمی‌شود

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برخی اذعان دارند که به موجب بازنگری و اصلاح قوانین مسیر اصلاح قانون اساسی باز خواهد شد اما با توجه به فرمایشات گذشته ایشان و شرایط فعلی کشور، موضوع اصلاح قانون اساسی در دستور کار نیست بنابراین به نظر نمی‌رسد که بازنگری در قوانین به اصلاح قانون اساسی ختم شود.

سیاست‌های ابلاغی رهبری تا پایان مجلس دهم اجرا می‌شود

وی افزود: تغییر ساختار یا مثلا دو مجلسی شدن نیز نتیجه اصلاح و بازنگری در قوانین نخواهد بود، حداقل تصمیم درباره این نوع تغییر ساختار تا پایان مجلس دهم گرفته نمی‌شود. در حال حاضر قرار است کمیته‌ای زیر نظر هیات رئیسه مجلس تشکیل شود تا موارد اصلاحی را تبیین کنند و پس از آن مسائل در جلسه علنی یا غیرعلنی عنوان شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیته مذکور درباره شیوه اصلاح، بازنگری و اجرایی موارد قانونی در صحن توضیح می‌دهند، اصلاح و بازنگری در قوانین بر اساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری قطعا در مجلس دهم کلید خواهد خورد زیرا نمایندگان و هیات رئیسه مجلس بسیار مصمم هستند تا در اسرع وقت این سیاست‌‎ها را اجرایی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet