هدر موبایل
1398/07/10 11:27:36
سرویس اقتصادی
مازنی:

کسب و کار برخی سرویس‌های اپراتوری برد-برد است/سیستم های نظارتی توسعه محتوا را رصد کنند

عضو فراکسیون امید مجلس فعالیت‌ برخی سرویس‌های اپراتوری و خدمات ارزش‌افزوده را مدلی از کسب و کار برد-برد عنوان کرد و گفت: سیستم‌های نظارتی مراقب توسعه محتوای بومی باشند و دولت و مجلس از تولید محتوا و توسعه شبکه ملی اطلاعات به‌عنوان بستر ارائه خدمات بومی حمایت کنند.
کسب و کار برخی سرویس‌های اپراتوری برد-برد است/سیستم های نظارتی توسعه محتوا را رصد کنند عضو فراکسیون امید مجلس فعالیت‌ برخی سرویس‌های اپراتوری و خدمات ارزش‌افزوده را مدلی از کسب و کار برد-برد عنوان کرد و گفت: سیستم‌های نظارتی مراقب توسعه محتوای بومی باشند و دولت و مجلس از تولید محتوا و توسعه شبکه ملی اطلاعات به‌عنوان بستر ارائه خدمات بومی حمایت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201807106447473325.jpg کسب,و,کار,برخی,سرویس‌های,اپراتوری,برد-برد,است/سیستم,های,نظارتی,توسعه,محتوا,را,رصد,کنند Icana

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت بر اهمیت نقش صنعت تولید محتوای اپراتوری و خدمات ارزش‌افزوده در ایجاد اشتغال و درآمدزایی تاکید کرد و گفت: خدمات ارزش‌افزوده تلفن همراه، خدماتی هستند که اضافه بر تماس صوتی، خدمات پیامکی و اینترنتی نیز ارائه می‌دهند و اگرچه تخلفاتی از برخی سرویس‌های اپراتوری سرزده است، مثلا تعدادی سیم‌کارت‌ بدون رضایت صاحب‌شان، عضو یک سرویس شده و بر روی قبوض آن‌ها هزینه آمده یــــا شرکت‌های تبلیغاتی برای عضوگیری این سرویس‌ها از انواع روش‌های غیرقانونی استفاده می‌کنند امــــا عبور از این تخلفات و مشکلات راه‌حل دارد.

عبور از تخلفات و مشکلات سرویس‌های اپراتوری راه‌حل دارد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی به راه‌حل عبور از این تخلفات و مشکلات را قانون‌گذاری دقیق در مورد صنعت خدمات ارزش‌افزوده و در نظر گرفتن جرائم مشخص برای متخلفان عنوان کرد و افزود: ارائه آگاهی به صاحبان سیم‌کارت در مورد چنین تخلفاتی، افزایش کیفیت محتوای خدمات، حمایت از تولیدکنندگان سالم محتوای خدمات ارزش‌افزوده و... ازجمله این راه‌حل‌ها به شمار می‌آیند.

ضرورت قانون‌گذاری دقیق و مشخص کردن جرائم  در مورد صنعت خدمات ارزش‌افروده

مازنی معتقد است اگر ریل‌گذاری مناسب انجام شود و صنعت محتوا و خدمات ارزش‌افزوده کنار هم قرار گیرند، آن وقت می‌توانند هم‌افزایی ایجاد کنند و موجب برکات بسیاری همچون توسعه محتوای بومی، رونق تولید داخلی و حتی رونق صادرات شوند.

اگر ریل‌گذاری مناسب انجام شود و صنعت محتوا و خدمات ارزش‌افزوده کنار هم قرار گیرند، آن وقت می‌توانند هم‌افزایی کنند و موجب برکات بسیاری همچون توسعه محتوای بومی، رونق تولید داخلی و حتی رونق صادرات شوند

دولت و مجلس از تولید محتوا و توسعه شبکه ملی اطلاعات حمایت ویژه کنند

این نماینده مجلس به نمونه‌های موفق فعالیت‌های سرویس‌های اپراتوری و خدمات ارزش‌افزوده اشاره کرد و گفت: یک نمونه "سرویس‌های ویدیویی" است که با اشتراک ماهیانه در دسترس متقاضیان قرار دارد، این مدلی از کسب و کار برد-برد است، البته باید سیستم‌های نظارتی و به‌ویژه نظارت همگانی، مراقب توسعه محتوای بومی سالم، مفید و ایمن باشند، به‌یقین برای تحقق این مهم دولت و مجلس از تولید محتوا و توسعه شبکه ملی اطلاعات به‌عنوان بستر ارائه خدمات بومی حمایت ویژه کنند.

ضرروت حمایت‌ از نیروی انسانی ماهر اپراتورهای ارزش‌افزوده

وی حمایت‌های  از اپراتورهای ارزش‌افزوده را شامل حمایت در تامین و پرورش نیروی انسانی ماهر، تجهیزات و زیرساخت‌ها، چابک، ارزان، فراگیر، پرظرفیت، قابل اطمینان، هوشمند، تبلیغ مناسب از رسانه ملی و سایر بسترها، ابزار و امکانات، فناوری‌های پایه، ورود به بازار، معافیت‌های بیمه و مالیات و... دانست.

به گفته عضو فراکسیون امید مجلس اگر تولیدکنندگان محتوا، از طریق خدمات ارزش‌افزوده تلفن همراه محتوای‌شان را ارائه دهند تقریبا بیش از ۹۰درصد درآمد حاصل از فروش محتوا را به بهانه‌های مختلف مانند بهانه‌هایی مانند سهم اپراتور، تبلیغات و... از دست می‌دهند.

باید مدافع حق تولیدکنندگان محتوا بود

کاهش یا حذف مالیات یا پرداخت وام‌های کم سود، حمایت از حقوق شاغلان جدید و ایجاد مشاغل پایدار؛ از جمله تسهیل‌گری‌ها در زمینه رونق سرویس‌های اپراتوری

مازنی با تاکید بر اینکه باید مدافع حق تولیدکنندگان محتوا بود و شرایط تبلیغ محتوای فاخر بومی از رسانه‌های داخلی ازجمله صدا و سیما را تسهیل کند، اضافه کرد: تسهیل‌گری‌های مهم دیگری نیز می‌توان در این زمینه همچون کاهش یا حذف مالیات یا وام‌های کم سود، در عین حال حمایت از حقوق شاغلان جدید و ایجاد مشاغل پایدار در نظر گرفت که باید مورد توجه قرار گیرند.

باید با نظارت امکان تخلف اپراتورهای تلفن همراه را به حداقل رساند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه باید بستر وقوع جرم را برچید و امکان تخلف برای شرکت‌های واسطه و حتی خود اپراتورهای تلفن همراه را به حداقل رساند، افزود: رعایت انصاف و عدالت 2 اصلی است که در تمام جهان مورد توجه است لذا نباید از غفلت و ناآگاهی مصرف‌کنندگان سوءاستفاده کرد و نباید به‌جای معامله با افراد آگاه، مردم را سرکیسه کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet