هدر موبایل
1398/07/09 18:08:48
سرویس فرهنگی
مقصودی:

حذف نام شهدا از تابلوی خیابان‌ها را سیاسی نکنیم

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس، با بیان اینکه ممکن است حذف نام شهدا بدون اطلاع مسئولان ارشد صورت گرفته باشد از مداحان و سایر مدیران خواست تا با اظهارنظرهایشان این موضوع را سیاسی جلوه ندهند.
حذف نام شهدا از تابلوی خیابان‌ها را سیاسی نکنیم عضو فراکسیون ایثارگران مجلس، با بیان اینکه ممکن است حذف نام شهدا بدون اطلاع مسئولان ارشد صورت گرفته باشد از مداحان و سایر مدیران خواست تا با اظهارنظرهایشان این موضوع را سیاسی جلوه ندهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902109159750303.jpg حذف,نام,شهدا,از,تابلوی,خیابان‌ها,را,سیاسی,نکنیم Icana

حسین مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از فضاسازی ایجاد شده در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها در خصوص حذف نام شهدا از تابلوی خیابان‌ها، گفت: ما باید منطقی به این قضیه نگاه کنیم و در این رابطه احساساتی یا سیاسی اظهارنظر نکنیم، چرا که این امکان وجود دارد که برخی بدون اطلاع مسئولان مافوق این اقدام را انجام داده باشند.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون کشور در شرایط حساسی قرار دارد، چراکه از یک سو یاوه‌ گویی ترامپ و متحدانش و تحریم‌های اعمال شده از سوی آنها مشکلاتی را ایجاد کرده است و از سوی دیگر برخی در داخل در جهت تفرقه‌افکنی و سوءاستفاده از احساسات مردم حرکت می‌کنند.

حذف نام شهدا نوعی کج سلیقگی است

وی تصریح کرد: مداحان و مدیران باید به این نکته توجه کنند که اظهارنظرهای آنها در موضوعات مختلف خلاف منافع ملی نباشد، ضمن اینکه این نکته را نیز نباید فراموش کرد که حذف نام شهدا برخلاف اندیشه‌های امام راحل(ره)، مقام معظم رهبری، سیاست‌‎های مجلس و دلسوزان واقعی نظام بوده که بر پایه کج سلیقگی صورت گرفته است.

ضرورت به‌روزرسانی ترویج فرهنگ شهادت با استفاده از نرم‌افزارهای فرهنگی

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: لازم است شرایطی فراهم شود که افرادی که به حذف نام شهدا پرداخته‌اند در مسیر جبران این اشتباه خود حرکت کنند، ضمن اینکه ترویج و نهادینه کردن فرهنگ شهادت باید در دستورکار قرار گیرد، کما اینکه می‌توان وصیت‌نامه و زندگینامه شهدا را در قالب نرم افزارهای فرهنگی اعم از ساخت فیلم و لحاظ آنها در کتب درسی ارائه داده و به‌روزرسانی کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: ما نه تنها در داخل کشور، بلکه در سطح بین‌المللی باید در جهت جاودانه نگه داشتن نام شهدا حرکت کنیم، چرا که این موضوع افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران است.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ما نباید به هیچ‌ وجه فراموش کنیم که امنیت کنونی کشور و حتی کشورهایی همچون عراق و سوریه را مدیون شهدا هستیم که چه در جنگ تحمیلی و چه به عنوان مدافعان حرم قهرمانانه جنگیدند و جان خود را فدا کرده و توطئه‌های آمریکا و متحدانش را نقش بر آب کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet