خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1398/07/10 11:12:15
سرویس فرهنگی
لاهوتی:

دلایل بی توجهی به ظرفیت های گردشگری تهران چیست؟

عضو هیئت رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مجلس گفت: آلودگی هوا، نامناسب بودن سیستم حمل و نقل و تبلیغات ضعیف باعث شده است که ظرفیت های تهران به خوبی مورد توجه قرار نگیرد و باید این مشکلات را حل کرد.
دلایل بی توجهی به ظرفیت های گردشگری تهران چیست؟ عضو هیئت رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مجلس گفت: آلودگی هوا، نامناسب بودن سیستم حمل و نقل و تبلیغات ضعیف باعث شده است که ظرفیت های تهران به خوبی مورد توجه قرار نگیرد و باید این مشکلات را حل کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201910107439865290.jpg دلایل,بی,توجهی,به,ظرفیت,های,گردشگری,تهران,چیست؟ Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر ضرورت افزایش سهم گردشگری در تهران برای ایجاد درآمد پایدار، گفت: تهران علاوه بر دارا بودن جاذبه های توریستی، بیمارستان های بسیار مجهزی دارد و گردشگران سلامت بسیار زیادی جذب پایتخت می‌شوند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین در کنار بیمارستان‌ها، هتل‌های خوب و مناسبی طراحی شده است و گردشگران سلامت استقبال خوبی از آن می‌کنند که باید این ظرفیت‌ها را بیشتر معرفی کرد.

وی با بیان اینکه البته تهران به نسبت پایتخت دیگر کشورها آن طور که باید و شاید در جذب گردشگران داخلی و خارجی موفق نبوده است، ادامه داد: آلودگی هوا، نامناسب بودن سیستم حمل و نقل و تبلیغات ضعیف باعث شده است که ظرفیت های تهران به خوبی مورد توجه قرار نگیرد.

پایتخت می تواند در اقتصاد کشور نقش موثری داشته باشد

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه البته تهران دچار مشکلات عدیده ای است که این مسئله باعث شده که صنعت گردشگری در تهران رونق نیابد، افزود: پایتخت می تواند در اقتصاد کشور به ویژه در بخش گردشگری نقش موثری داشته باشد اما شهرداری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نقش مهمی در این زمینه دارند.

 تهران را نباید صرفا به عنوان استانی برای فضای کسب و کار قلمداد کرد

عضو هیئت رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نکته قابل توجه دیگر آن است که تهران را نباید صرفا به عنوان استانی برای فضای کسب و کار قلمداد کرد بلکه باید مردم برای دیدن جاذبه های گردشگری استان هم به تهران سفر کنند.

ضرورت ایجاد سهولت در رفت و آمد گردشگران 

لاهوتی با اشاره به اینکه تهران دارای اماکن باستانی و موزه های متعددی است که باید به خوبی معرفی شود، ادامه داد: ایجاد سهولت در رفت و آمد گردشگران و تقویت تورگردان‌ها می‌تواند منجر به افزایش میزان گردشگری در تهران شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet