هدر موبایل
1398/07/09 18:12:27
سرویس فرهنگی
میرزاده در تشریح نشست کمیسیون آموزش خبر داد:

ایجاد سامانه به روزرسانی نیروی انسانی در آموزش و پرورش تا دو ماه آینده

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به نشست تخصصی امروز کمیسیون درباره وضعیت نیروی انسانی در آموزش و پرورش از ایجاد سامانه به روزرسانی نیروی انسانی دراین وزارتخانه تا دو ماه آینده خبر داد.
ایجاد سامانه به روزرسانی نیروی انسانی در آموزش و پرورش تا دو ماه آینده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به نشست تخصصی امروز کمیسیون درباره وضعیت نیروی انسانی در آموزش و پرورش از ایجاد سامانه به روزرسانی نیروی انسانی دراین وزارتخانه تا دو ماه آینده خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905103913399064.jpg ایجاد,سامانه,به,روزرسانی,نیروی,انسانی,در,آموزش,و,پرورش,تا,دو,ماه,آینده Icana

سیدحمایت میرزاده  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز(سه‌شنبه ۹ مهر) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، عنوان کرد: نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با موضوع بررسی راهکارهای رفع کمبود نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش با حضور مسئولان سازمان امور استخدامی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد که مباحث جدی پیرامون موضوع جبران کمبود معلم در سراسر کشور مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه یکی از مسائل مورد بحث در نشست امروز عدم استفاده از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بود، گفت: بسیاری از قوانینی که در راستای ساماندهی نیروی انسانی در مجلس تصویب شده است، به درستی اجرا نمی‌شود.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نشست امروز برای کوتاه مدت و بلند مدت تصمیمات مهمی گرفته شد که مقرر شد برای جبران نیروی انسانی در کوتاه مدت بر سازماندهی نیروی انسانی موجود و همچنین به کارگیری نیروهای بازنشسته و استفاده از ظرفیت معلمانی که وقت خالی دارند، ساز و کار اجرایی در نظر گرفته شود.

وی اضافه کرد: برای بلندمدت نیز مقرر شد سامانه به روزرسانی نیروی انسانی به تفکیک جنس، رشته، مقطع، استان و شهرستان تا دو ماه آینده در آموزش و پرورش ایجاد و به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه شود.

میرزاده یادآور شد: همچنین مقرر شد طی دو هفته آینده نیز توافقی بین سازمان امور استخدامی و وزارت آموزش و پرورش در خصوص جذب نیروهای حق‌التدریسی و بلاتکلیف اتخاذ شود تا این نیروها تعیین وضعیت شده و کمبودها در آموزش و پرورش احصاء شود.

وی تأکید کرد: همچنین مقرر شد تا 15 مهرماه آیین‌نامه استخدامی نیروهای حق‌التدریسی که در حضور دو نماینده ناظر کمیسیون آموزش و تحقیقات تدوین شده به تأیید این نمایندگان برسد چرا که هر دو نماینده نسبت به تدوین آین آیین‌نامه معترض بودند و معتقدند که مصوبات و مسائل مد نظر مجلس در آیین‌نامه اجرایی لحاظ نشده است.

سیدحمایت میرزاده

 

وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان نیز برای رفع کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش راه‌حل‌هایی دارد که باید از این راه‌حل‌ها حمایت شود، اضافه کرد: در این جلسه بر اجرای این راه‌حل‌ها تأکید شد.

وی افزود: همچنین تأکید شد وزارت علوم ، وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان درباره جذب نیرو از سایر دانشگاه‌ها برای جبران نیروی انسانی در آموزش و پرورش به تفاهمی سه جانبه برسند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آخرین موضوع مورد توافق در نشست امروز این بود که برآوردی از معلمان فارغ التحصیل صورت گیرد تا مشخص شود چند درصد از این معلمان در شغل خود مشغول به کار هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet