هدر موبایل
1398/07/09 20:03:00
سرویس اجتماعی
نوروزی خبر داد:

تصویب 8 ماده از از لایحه قانون حمایت از حقوق مالکیت ادبی وهنری در نشست امروز

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون واگذاری مالکیت عین نسخه اصلی اثر یا کپی آن از طریق فروش هبه و غیره متضمن واگذاری حقوق مادی اثر نیست.
تصویب 8 ماده از از لایحه قانون حمایت از حقوق مالکیت ادبی وهنری در نشست امروز سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون واگذاری مالکیت عین نسخه اصلی اثر یا کپی آن از طریق فروش هبه و غیره متضمن واگذاری حقوق مادی اثر نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201904101590448065.jpg تصویب,8,ماده,از,از,لایحه,قانون,حمایت,از,حقوق,مالکیت,ادبی,وهنری,در,نشست,امروز Icana

حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح دستور کار امروز ( سه شنبه، 9 مهرماه ( کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از تصویب ماده 50 تا 58 لایحه قانون حمایت از حقوق مالکیت ادبی و هنری در نشست امروز با حضور کارشناسانی از صدا و سیما، وزارت اطلاعات ومرکز پژوهش ها خبر داد و گفت: قرارداد واگذاری و اعطای اجازه بهره برداری در نشست امروز تعیین تکلیف شد.

حسن نوروزی

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، افزود: بر اساس ماده 50 لایحه، پدیدآورنده یا دارنده حقوق مادی اثر می تواند حقوق مادی اثر خود را کلا یا جزئا به دیگری واگذار کند یا اجازه بهره برداری از هر یک از آنها را به صورت انحصاری یا غیرانحصاری به دیگری اعطا کند؛ هر گونه واگذاری یا اعطای اجازه بهره برداری از حقوق مادری اثر باید به صورت مکتوب و با امضای پدیدآورنده یا دارنده حق باشد در غیر این صورت در برابر اشخاص ثالث قابل استناد نخواهد بود.

وی ادامه داد: در ماده 51 لایحه آمده است؛ قرارداد واگذاری یا اعطای اجازه از اثر باید مشتمل بر نوع قرارداد و مبلغ حق تالیف و نحوه پرداخت آن باشد در صورت عدم ذکر هر یک از موارد انتقال گیرنده یا اجازه گیرنده فقط مجاز به بهره برداری متعارف از اثر در زمان و مکان انعقاد قرارداد است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس دهم، یادآور شد: همچنین بر اساس ماده 53 واگذاری مالکیت عین نسخه اصلی اثر یا کپی آن از طریق فروش هبه و غیره متضمن واگذاری حقوق مادی اثر نیست و ماده 54 مبنی بر این است که پاداش و جایزه نقدی و دیگر امتیازهای مشابه که به خود اثر تعقل می گیرد در تمام موارد انتقال حقوق مادی به دیگری متعقل به خود پدیدآورده خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet