هدر موبایل
1398/07/10 11:08:22
سرویس سیاسی
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

60درصد تخلف در اجرای قانون بودجه وجود دارد / نهادهای مسئول، نظارت ها را تقویت کنند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: در هر عرصه‌ای باید مبارزه با فساد شکل بگیرد و نمی‌توان اولویت بندی کرد، بلکه باید برخورد با دانه‌درشت‌ها را در دستور کار قرار داد تا سایرین نیز بدانند برای مبارزه با فساد هیچ کس در امان نیست.
60درصد تخلف در اجرای قانون بودجه وجود دارد / نهادهای مسئول، نظارت ها را تقویت کنند عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: در هر عرصه‌ای باید مبارزه با فساد شکل بگیرد و نمی‌توان اولویت بندی کرد، بلکه باید برخورد با دانه‌درشت‌ها را در دستور کار قرار داد تا سایرین نیز بدانند برای مبارزه با فساد هیچ کس در امان نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105171135912.jpg 60درصد,تخلف,در,اجرای,قانون,بودجه,وجود,دارد,/,نهادهای,مسئول،,نظارت,ها,را,تقویت,کنند Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه نهادهای فعلی برای پیشگیری از وقوع جرم و مبارزه با فساد کفایت می‌کنند، اظهار داشت: اعتقاد دارم که نهادهای فعلی اگر کارکرد خود را در زمینه مبارزه با فساد بهبود بخشند، عملکرد آن‌ها بسیار موثرتر خواهد بود.

امید مردم به قاطعیت قوه قضائیه در مبارزه با فساد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اکنون که قوه قضائیه به خوبی در حوزه مبارزه با فساد ورود کرده، نتایج موثری به دنبال داشته است و مردم نیز رویکرد بسیار مثبتی به قوه قضائیه پیدا کرده‌اند.

وی افزود: اعتقاد دارم نهادهای موجود مانند سازمان بازرسی کل کشور، کمیسیون اصل نودم قانون اساسی، دیوان محاسبات، حراست‌های مستقر در دستگاه‌های مختلف اگر به صورت جدی با فسادها برخورد کنند قطعا نتایج مثبتی ایجاد می‌شود.

نیازی به تاسیس دستگاه‌های جدید نظارتی نیست

سلیمی با بیان اینکه دستگاه‌های موجود برای مبارزه با فساد کفایت می‌کند اما باید کار خود را با دقت انجام دهند، ادامه داد: تاسیس نهاد جدید برای مبارزه با فساد اگر بدون اقدام باشد، هیچ اثری نخواهد داشت و همانند تاسیس بازرسی نهاد ریاست جمهوری، نتیجه و خروجی مناسبی نخواهد داشت.

نهادهای نظارتی انحراف از قانون بودجه را پایش کنند

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از 60 درصد تخلف در اجرای قانون بودجه وجود دارد و این شرایط نشان می‌دهد که پایش مناسبی انجام نمی‌شود و نهادهای مسئول باید جنبه نظارتی خود را تقویت کنند.

سلیمی اظهار داشت: در هر عرصه‌ای باید مبارزه با فساد شکل بگیرد و نمی‌توان اولویت بندی کرد، بلکه باید برخورد با دانه‌درشت‌ها را در دستور کار قرار داد تا سایرین نیز بدانند برای مبارزه با فساد هیچ کس در امان نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet