هدر موبایل
1398/07/10 11:29:20
سرویس سیاسی
ادیانی:

عدم اعلام دارایی مسئولان جرم است / اموال نامشروع گذشته مدیران بررسی می شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه همه اموال مسئولان ثبت می‌شود، گفت: عدم اعلام همه اموال و دارایی از سوی مسئولان جرم تلقی می‌شود.
عدم اعلام دارایی مسئولان جرم است / اموال نامشروع گذشته مدیران بررسی می شود عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه همه اموال مسئولان ثبت می‌شود، گفت: عدم اعلام همه اموال و دارایی از سوی مسئولان جرم تلقی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108053087504.jpg عدم,اعلام,دارایی,مسئولان,جرم,است,/,اموال,نامشروع,گذشته,مدیران,بررسی,می,شود Icana

سیدعلی ادیانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص راه اندازی سامانه ثبت اموال مقامات، مسئولان و کارگزاران، اظهار داشت: خوشبختانه سامانه مرتبط با اجرای قانون ثبت دارایی مسئولان راه اندازی شده و در مرکز آمار قوه قضائیه از این سامانه رونمایی شده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ابهاماتی در دستورالعمل اجرای قانون مربوطه وجود دارد که در ظاهر تناقضی با متن قانونی دارد که البته خیلی جدی نیست و شروع به این کار بسیار مناسب است. مشمولین این قانون باید برای ثبت اموال و دارایی‌های خود اقدام کنند.

وی با اشاره به محرمانه ماندن اطلاعات مالی مسئولان، افزود: این اطلاعات محرمانه است و در اختیار عموم قرار نمی‌گیرد؛ به دلیل اینکه در حیطه مسائل شخصی افراد است بصورت عمومی منتشر نمی‌شود.

ادیانی با بیان اینکه عدم اعلام همه اموال و دارایی از سوی مسئولان جرم تلقی می‌شود، ادامه داد: مسئولانی که از گذشته نیز اموالی را داشته‌اند که بصورت نامتعارف و نامشروع تحصیل شده‌اند مورد برخورد قرار می‌گیرند و در قانون همه این موارد پیش‌بینی شده است.

لازم به ذکر است؛ براساس ابلاغ آیین نامه رئیس قوه قضاییه تمام مقامات، مسئولان و کارگزاران کشور باید اموال خود را در آغاز و پایان سمت خود در سامانه ثبت اموال مسئولان اعلام کنند. مقامات مسئول موظف هستند بلافاصله پس از انتخاب یا انتصاب، فرم تعهدنامه برای اعلام اموال خود را تأیید کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet