هدر موبایل
1398/07/13 13:10:33
سرویس سیاسی
عضو فراکسیون امید:

اموال فرزندان تحت تکفل و همسر مسئولان در سامانه دارایی مقامات ثبت شود

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: اموال خارج از کشور مسئولان و اموال فرزندان تحت تکفل و همسر این افراد باید به ثبت برسد.
اموال فرزندان تحت تکفل و همسر مسئولان در سامانه دارایی مقامات ثبت شود عضو فراکسیون امید مجلس گفت: اموال خارج از کشور مسئولان و اموال فرزندان تحت تکفل و همسر این افراد باید به ثبت برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108159176915.jpg اموال,فرزندان,تحت,تکفل,و,همسر,مسئولان,در,سامانه,دارایی,مقامات,ثبت,شود Icana

بهروز بنیادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص راه اندازی سامانه ثبت اموال مسئولان، اظهار داشت: امکان ثبت نام و درج اموال و دارایی‌های مسئولان اقدام بسیار خوبی است که در راستای شفاف سازی و ایجاد اعتماد بین مردم و مسئولان نظام از مدت‌ها قبل نیز باید انجام می‌شد، همیشه باید نظر مردم را مورد توجه قرار دهیم.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قانون ثبت اموال و دارایی مسئولان باید به شیوه ثبت در سامانه زودتر اجرائی می‌‎شد تا اموال افرادی که مسئولیتی را می‌پذیرند، در ابتدای پذیرش مسئولیت و در پایان مدت مسئولیت مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه ثبت دارایی مسئولان اقدام بسیار مفیدی است، افزود: از هر جایی که در روند غلط را قطع کنیم به سود کشور خواهد بود از این رو ثبت اموال  در سامانه به نفع کشور خواهد بود.

بنیادی ادامه داد: البته باید اطلاعات مالی افرادی که مسئولیتی را پذیرفته‌اند حتی در این اقدام جدید نیز محرمانه باقی بماند و نباید اطلاعات زندگی شخصی افراد به هر بهانه اعلان عمومی شود.

نماینده مردم نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: منابع مالی افراد باید مورد نظر باشد، برای مثال کسی که نماینده مجلس می شود، منابع حقوقی مشخصی دارد و هر کسی به راحتی می‌تواند محاسبه کند که این فرد با این مقدار از حقوق دریافتی در طی 4 سال نهایتا چه تغییری را می‌تواند به لحاظ مالی در زندگی خود ایجاد کند و در صورت تعدی از حدود، پرونده وی مورد بررسی قرار گیرد.

بنیادی با بیان اینکه قوه قضائیه باید رصد کند تا افراد با حقوق‌های محدود خود اموال بسیار زیادی را کسب نکنند، اظهار داشت: اموال خارج از کشور، اموال فرزندان تحت تکفل و همسر مسئولان باید به ثبت برسد، البته فرزندان خارج شده از تکفل مسئولان مشمول این قانون نمی‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet