حلول ماه ربیع الاول
1398/07/10 15:28:32
سرویس سیاسی
جعفرزاده ایمن‌آبادی:

مشکل فساد باید به کمک نهادهای آموزشی و با برنامه های فرهنگی از بین برود

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با تاکید بر اینکه مشکل مبارزه با فساد ایجاد نهاد نظارتی جدید نیست، گفت: ما باید از لحاظ اخلاق و فرهنگ اجتماعی به کمک نهاد آموزش و پرورش سیستم جدیدی را در کشور راه اندازی کنیم.
مشکل فساد باید به کمک نهادهای آموزشی و با برنامه های فرهنگی از بین برود نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با تاکید بر اینکه مشکل مبارزه با فساد ایجاد نهاد نظارتی جدید نیست، گفت: ما باید از لحاظ اخلاق و فرهنگ اجتماعی به کمک نهاد آموزش و پرورش سیستم جدیدی را در کشور راه اندازی کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201907102884609433.jpg مشکل,فساد,باید,به,کمک,نهادهای,آموزشی,و,با,برنامه,های,فرهنگی,از,بین,برود Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، ضمن یادآوری تلاش‌های جدی دستگاه قضایی در امر مبارزه با فساد، گفت: در پارلمان برخی از کشورها کمیسیون مبارزه با فساد به صورت تخصصی در زمینه قانونگذاری فعالیت می‌کند و به نظارت در این حوزه می‌پردازد هرچند کمیسیون‌های تخصصی دیگر نیز می‌توانند در این خصوص فعال باشند، هدف از تشکیل و فعالیت این کمیسیون‌ها کاهش بار روانی جامعه است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در پارلمان ایران چنین کمیسیون تخصصی وجود ندارد و تشکیل نهاد نظارتی جدیدی برای مبارزه با فساد هم نیاز نیست هرچند ممکن است که این اقدام به کاهش بار روانی کمک کند اما مشکل فعلی ما در امر مبارزه با فساد، تشکیل کمیسیون تخصصی یا نهاد نظارتی جدید نیست.

وی افزود: ما باید از لحاظ اخلاق و فرهنگ اجتماعی به کمک نهاد آموزش و پرورش سیستم جدیدی را در کشور راه اندازی کنیم، سیستمی که منجر به اصلاح تربیت افراد از دوران کودکی شود و زمینه بروز فساد کاهش یابد. متاسفانه اُفت اخلاق اجتماعی در کشور بستر بروز فساد را فراهم کرده است.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مبارزه با فساد نیازمند اقدامات ریشه‌ای‌تر است، به شکلی که زیرساخت‌های مبارزه با فساد ترمیم و اصلاح شود. بنابراین مشکل مبارزه با فساد ایجاد نهاد نظارتی جدید نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet