هدر موبایل
1398/07/11 11:13:54
سرویس فرهنگی
مازنی در تشریح نشست کمیته فرهنگ، هنر و رسانه:

اداره ارشاد شمیرانات از غرب تهران به شمیرانات منتقل شد

رئیس کمیته فرهنگ هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به برگزاری نشست این کمیته، از نقل مکان اداره ارشاد شمیرانات از غرب تهران به شمیرانات خبر داد و گفت: همچنین در این نشست برای اداره ارشاد شهر ری نیز تصمیمات مهمی اتخاذ شد.
اداره ارشاد شمیرانات از غرب تهران به شمیرانات منتقل شد رئیس کمیته فرهنگ هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به برگزاری نشست این کمیته، از نقل مکان اداره ارشاد شمیرانات از غرب تهران به شمیرانات خبر داد و گفت: همچنین در این نشست برای اداره ارشاد شهر ری نیز تصمیمات مهمی اتخاذ شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201908104653971182.jpg اداره,ارشاد,شمیرانات,از,غرب,تهران,به,شمیرانات,منتقل,شد Icana

 احمد مازنی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست روز گذشته کمیته فرهنگ، هنر و رسانه با بیان اینکه یکی از مأموریت‌هایی که نمایندگان تهران برای خود تعریف کردند، ورود به مسائل و مشکلات ادارات شهرستان‌های استان تهران است؛ اظهار کرد: در همین راستا یکی از مشکلات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات، مکان و ساختمان اداری آن است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس افزود: در حالیکه شمیرانات در بخش شمال و شمال شرق تهران واقع شده و لواسانات، اوشان، فشم، میگون را شامل می‌‎شود؛ ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آن در غربی ترین نقطه تهران با فاصله زیادی از شمیرانات  قرار دارد.

وی اضافه کرد: با این اوصاف مردم شهرستان شمیرانات باید برای کمترین کار اداری خود این مسیر طولانی را طی کنند، بر همین اساس حدود سه ماه گذشته در تاریخ 22 خردادماه نشستی با همین موضوع در کمیسیون فرهنگی با حضور فرماندار شمیرانات، معاون امور مجلس وزارت فرهنگ، معاون امور مجلس شهرداری تهران و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و شهردار منطقه یک تهران در محل کمیسیون فرهنگی برگزار شد.

تعهد شهرداری پس از یک ماه انجام نشد

مازنی ادامه داد: در همین نشست تعهد شد که یکی از ساختمان‌‎های در اختیار شهرداری منطقه یک به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات واگذار شود و به ازای آن قطعه زمین غرب تهران به شهرداری واگذار شود. پیش بینی شده بود که یک ماه بعد این مهم اجرایی شود ولی بعد مشخص شد که ساختمان شهرداری در اختیار مجموعه شهرآفتاب است و این مهم محقق نشد.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر در بازدیدهایی که از شهرستان‌های استان تهران داشتیم، متوجه نامناسب بودن ساختمان اداری شهرستان ری شدم که این ساختمان اداری در فضایی کاملا مسکونی و بدون تناسب با یک اداره فرهنگی دایر شده است.

رئیس کمیته فرهنگ هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: بر همین مبنا جلسه مشترکی در محل کمیسیون فرهنگی با حضور سیده فاطمه ذوالقدر و طیبه سیاوشی شاه عنایتی و با حضور معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران، فرماندار شمیرانات، شهردار منطقه 20 و سایر مسئولان فرهنگی و محلی برگزار شد تا مشکلات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: در نشست روز گذشته با پیگیری‌های صورت گرفته مقرر شد پنجشنبه 11 مهر مسئولان اداره ارشاد شمیرانات در ساختمان مورد نظر شهرداری که قبلا توافق شده بود، مستقر شوند و نهایتا ظرف 20 روز آینده کل ساختمان اداری تحویل اداره ارشاد شمیرانات شود.

رئیس کمیته فرهنگ هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: درباره مشکل اداره ارشاد شهر ری نیز پیشنهادهای متنوعی در نشست امروز مطرح شد که نهایتا مقرر شد با پیشنهاد فرماندار، جلسه‌ای مشترک با شهرداری و اداره ارشاد شهرستان ری برگزار شود و این مسئله را ظرف یک ماه آینده حل و فصل کنند تا مردم شهرستان ری با مشکلات کمتری مواجه باشند و کارکنان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری نیز بتوانند به نحو بهتری به مردم خدمات رسانی کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet