هدر موبایل
1398/07/11 12:53:04
سرویس فرهنگی

تجلیل فراکسیون میراث فرهنگی از بازگشت ۱۷۸۳ لوح هخامنشی به کشور

فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از پیگیری‌های به عمل آمده در زمینه بازگشت  ۱۷۸۳ لوح هخامنشی به کشور با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قدردانی کردند.
تجلیل فراکسیون میراث فرهنگی از بازگشت ۱۷۸۳ لوح هخامنشی به کشور فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از پیگیری‌های به عمل آمده در زمینه بازگشت  ۱۷۸۳ لوح هخامنشی به کشور با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قدردانی کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201701105940267973.jpg تجلیل,فراکسیون,میراث,فرهنگی,از,بازگشت,۱۷۸۳,لوح,هخامنشی,به,کشور Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از تلاش های صورت گرفته برای برگشت بخشی از آثار ملی و باستانی به کشور تجلیل کرد.

شایان ذکر است ۱۷۸۳ گل‌نبشته هخامنشی روزهای گذشته تحویل موزه ملی ایران شد و پیگیری‌ برای بازگشت ۱۷ هزار اثر تاریخی دیگر ادامه دارد.

نشست فراکسیون گردشگری مجلس با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این نشست، گفت: پس از رأی دادگاه، موسسه شرق‌شناسی لیست بیش از ۱۷۸۰ گل نبشته را برای خروج دائمی از اداره کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا (اوفک) درخواست کرد و اوفک نیز پس از بررسی طولانی‌مدت موافقت خود را با خروج فهرست فوق اعلام کرد/.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet