هدر موبایل
1398/07/12 13:07:38
سرویس سیاسی
/اینستاملت/

باید ونباید یارانه به روایت علی مطهری / انتقاد پزشکیان از استفاده از ادبیات غیراسلامی در تریبون های مذهبی/ هشدار بروجردی به اروپا درباره برجام

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.
باید ونباید یارانه به روایت علی مطهری / انتقاد پزشکیان از استفاده از ادبیات غیراسلامی در تریبون های مذهبی/ هشدار بروجردی به اروپا درباره برجام اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612100583590680.jpg باید,ونباید,یارانه,به,روایت,علی,مطهری,/,انتقاد,پزشکیان,از,استفاده,از,ادبیات,غیراسلامی,در,تریبون,های,مذهبی/,هشدار,بروجردی,به,اروپا,درباره,برجام Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

صفحه اینستاگرام دکتر علی لاریجانی   متن و عکس های گفت و گوی رییس مجلس با شبکه الجزیره را منتشر کرده است.

علی مطهری مطلب زیر را منتشر کرده است

علی مطهری:
پرداخت یارانه به همه کار خوبی نیست/ مردم باید کار کنند و به دولت مالیات دهند نه اینکه آخر ماه دست‌شان دراز باشد
علی مطهری در مورد چگونگی پرداخت یارانه در کشور گفت: معتقدم یارانه باید فقط به خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد، ‌‌سازمان بهزیستی، زنان بی سرپرست و‌اقشاری که در این سطح هستند پرداخت شود و یارانه دیگران قطع شود.
نماینده مردم تهران در مجلس در گفت‌وگو با عصرایران ادامه داد: خیلی از افرادی که یارانه دریافت می کنند نیازمند نیستند و‌ دولت باید با قاطعیت نسبت به قطع یارانه این افراد اقدام کند. دولت در حال حاضر با کمبود بودجه مواجه است و باید از این راه بودجه ای را تامین کند تا کمکی برای معیشت مردم باشد.
عضو کمیسیون فرهنگی در مورد پاسخ به این سوال که قشر کارمند و کارگر هم تا حدودی به این یارانه نیاز دارند و اگر قرار باشد یارانه فقط به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی پرداخت شود تکلیف این افراد چه خواهد شد گفت: این یارانه مبلغی نیست که بگویم این اقشار خیلی به آن محتاج باشند، این یارانه فقط باید به همان اقشاری که ناتوان هستند پرداخت شود.
مطهری با بیان اینکه پرداخت یارانه به همه مردم کار خوبی نیست گفت: دولت باید زودتر از اینها نسبت به حذف یارانه‌ها اقدام می کرد، هربار از ترس انتخابات عقب نشینی کردند و این درست نیست.
این نماینده مجلس افزود: پرداخت یارانه خلاف اقتصاد مقاومتی است. معنی ندارد آخر ماه دولت به مردم پول بدهد، مردم باید کار کنند و به دولت مالیات دهند نه اینکه آخر ماه دست شان دراز باشد که دولت چیزی به آنها بدهد. یارانه باید به اقشار ناتوان و کسانی که مشکل دارند و قدرت کار ندارند پرداخت شود،معنی ندارد به مردم سالم یارانه بدهیم .
این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در مورد یارانه های پنهان نیز گفت: قیمت حامل های انرژی باید از سال‌های قبل افزایش پیدا می کرد، متاسفانه دولت به موقع این کارها را انجام نداد و الان چون مردم در شرایط سخت اقتصادی هستند اجرای آن مشکل است.
وی اضافه کرد: اگر از همان ابتدای دولت دهم و یا یازدهم، قیمت حامل های انرژی آزاد می شد بهتر بود. در لایحه بودجه ۹۸نیز این پیشنهاد را دادم اما مجلس موافقت نکرد. البته بیش‌تر ملاحظات سیاسی مطرح است که زیر بار این موضوع نمی روند، یعنی هم مجلس و هم دولت ملاحظات سیاسی دارند ‌واین خوب نیست؛ چراکه ما باید مصلحت مردم را ملاک تصمیم گیری هایمان قرار دهیم.

 

علاالدین بروجردی گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت درباره رفتار اروپا در برجام را منتشر کرده است.

مسعود پزشکیان   ویدئویی از صحبت های خود در صحن علنی را درباره بررسی موضوع شفافیت آراء در مجلس به اشتراک گذاشته است.

غلامرضا تاجگردون   مطلب زیر را درباره وزیر کشاورزی منتشر کرده است

سید حسین افضلی لینک گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت درباره اخذ مالیات از محل افزایش قیمت بلیط ها را منتشر کرده است.

غلامرضا کاتب  مطلب زیر را درباره برگزاری جلسه فراکسیون اشتغال و تولید منتشر کرده است.


تلاش نمایندگان برای بهره مندی از قانون مالیات بر ارزش افزوده جهت تسهیل اشتغال زایی
کلیات طرح اصلاح قانون تسهیلات ارزان قیمت برای اشتغال پایدار روستایی و عشایری امروز در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نیز به تصویب رسید
از سوی دیگر از طرح قبلی که به منظور اجرای آن مبلغ یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برداشت شده بود، حدود ٣٠٠ میلیون دلار هنوز هزینه نشده و از مجموع ١٣ هزار میلیارد تومانی که تبدیل ارز به ریال شده است تنها حدود ٩ هزار میلیارد تومان پرداخت کردیم و الباقی پرداخت نشده است
در مجلس شورای اسلامی این موضوع باعث شد که تصمیم بگیریم تا برای قانون جدید از٣ منبعی که می توانیم تامین اعتبار کنیم اعم از باقیمانده منابع ارزی که مبلغ یک و نیم میلیارد دلار بوده، بازپرداختی که به مدت ٩ سال به صورت چرخشی در بانک ها انجام می شود و به اشتغال زایی کمک می کند و از مجموعه اعتبارات قرض الحسنه سیستم بانکی استفاده کنیم تا بتوانیم اشتغال و توسعه پایدار روستایی و عشایری را مجددا با اصلاحاتی ایجاد کنیم

محمد وحدتی هلان  از لزوم توجه به صنعت گردشگری در شرایط تحریم گفته است

قاسم احمدی لاشکی عکس زیر را از جلسه کمیسیون اموزش و تحقیقات مجلس به اشتراک گذاشته است

محمود صادقی  مطلب زیر را درباره بررسی لایحه شفافیت در مجلس به اشتراک گذاشته است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet