هدر موبایل
1398/07/13 11:02:31
سرویس فرهنگی
فلاحتی:

خصوصی‌سازی در آموزش و پرورش به معنای صندلی فروشی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس، خصوصی‌سازی در آموزش و پرورش را به معنای صندلی فروشی دانست و گفت: واگذاری آموزش و پرورش به بخش خصوصی به بهانه بالا بودن بار مالی در همه جای دنیا مردود است.
خصوصی‌سازی در آموزش و پرورش به معنای صندلی فروشی است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس، خصوصی‌سازی در آموزش و پرورش را به معنای صندلی فروشی دانست و گفت: واگذاری آموزش و پرورش به بخش خصوصی به بهانه بالا بودن بار مالی در همه جای دنیا مردود است. https://cdn.icana.ir/d/019/201906104181126409.jpg خصوصی‌سازی,در,آموزش,و,پرورش,به,معنای,صندلی,فروشی,است Icana

فرهاد فلاحتی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به در پیش بودن فصل تدوین بودجه و مطرح شدن زمزمه‌هایی مبنی بر درج خصوصی سازی آموزش و پرورش در بودجه سال 99 ضمن انتقاد از وجود چنین نگاهی در دولت، عنوان کرد: متأسفانه خصوصی‌سازی آموزش و پرورش و کسب درآمد از این حوزه کلیدی نگاهی است که حتی رئیس جمهور دو مرتبه در صحن علنی مجلس؛ یکبار در زمان تحویل لایحه برنامه ششم توسعه و بار دیگر در زمان ارائه لایحه بودجه به آن اشاره کرد در حالیکه موضوع بسیار خطرناکی است.

اینکه به بهانه بار مالی، آموزش و پرورش، دانش آموزان کشورمان را از آموزش رسمی که باید تحت نظر حاکمیت باشد، محروم کند؛ نگاهی اشتباه و صرفا اقتصادی به آموزش و پرورش است

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه خصوصی‌سازی به آموزش و پرورش به معنای مدرسه فروشی، در همه جای دنیا مردود است، افزود: اینکه به بهانه بار مالی، آموزش و پرورش، دانش آموزان کشورمان را از آموزش رسمی که باید تحت نظر حاکمیت باشد، محروم کند؛ نگاهی اشتباه و صرفا اقتصادی به آموزش و پرورش است.

عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس با تأکید بر اینکه چنین رویه‌‎ای در هیچ کجای دنیا رخ نداده است، گفت: اگر آموزش و پرورش به دلایل اقتصادی از خود رفع مسئولیت کند، دانش آموز محصول آن چه خواهد شد.

مدرسه

 

فلاحتی با انتقاد از اینکه رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش در ارائه برنامه‌های خود به راحتی از خصوصی سازی آموزش و پرورش سخن می‌گویند، تصریح کرد: خصوصی سازی آموزش و پرورش به معنای فروش صندلی است.

فرار رو به جلوی مسئولان درباره خصوصی سازی آموزش و پرورش

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: البته مسئولان پیشین آموزش و پرورش در دولت یازدهم و دوازدهم همواره توجیهاتی درباره مسئله خصوصی سازی آموزش و پرورش مطرح کرده‌اند که اشاره به مدارس هیأت امنایی، نیروهای خرید خدمات آموزشی و مدارس غیرانتفاعی در این راستا نوعی فرار رو به جلو است چراکه این موارد به هیچ عنوان خصوصی سازی به شمار نمی‌آید و مد نظر نیست و امیدواریم وزیر جدید آموزش و پرورش به این موضوع ورود و اجازه طرح خصوصی سازی در بودجه را ندهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet