هدر موبایل
1398/07/13 14:07:40
سرویس سیاسی
کولیوند مطرح کرد:

بررسی استانی شدن انتخابات در نشست کمیسیون شوراها با شورای نگهبان

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها‌ی مجلس شورای اسلامی گفت:اصرار مجلس بر موضوع استانی شدن انتخابات باعث شدکه این بخش به مجمع تشخیص و شورای نگهبان برگردد.
بررسی استانی شدن انتخابات در نشست کمیسیون شوراها با شورای نگهبان رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها‌ی مجلس شورای اسلامی گفت:اصرار مجلس بر موضوع استانی شدن انتخابات باعث شدکه این بخش به مجمع تشخیص و شورای نگهبان برگردد. https://cdn.icana.ir/d/019/52970.jpg بررسی,استانی,شدن,انتخابات,در,نشست,کمیسیون,شوراها,با,شورای,نگهبان Icana

محمدجواد کولیوند در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اصلاح موادی از قانون انتخابات، گفت: اعضای کمیسیون شوراها حدود10 ماه بر روی اصلاح موادی از قانون انتخابات کار کردند و به مواردی چون استانی شدن انتخابات، شفافیت مالی، جرائم انتخاباتی، شرایط انتخاب کننده و انتخاب شوند و پیگیریی های قضایی پرداخته شد. 

وی افزود: نمایندگان در صحن علنی با تمام اصلاحات از جمله استانی شدن انتخابات مجلس موافقت کردند اما شورای نگهبان به این بخش ایراد گرفت.

بیشتر بخوانید:

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: نه تنها  شورای نگهبان بلکه کمیسیون قضایی مجمع تشخیص مصلحت نظام به استانی شدن انتخابات مجلس ایراد گرفت.

وی با بیان اینکه جلساتی را با مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان برگزار کردیم، اما نتوانستیم مجمع و شورای نگهبان را اقناع کنیم، تاکید کرد: به دنبال ایراد شورای نگهبان و مخالفت کمیسیون قضایی مجمع، بخش استانی شدن انتخابات را حذف و مابقی اصلاحات مدنظر قانون انتخابات در صحن علنی مورد بررسی قرار گرفت.

کولیوند در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: صحن مجلس با حذف استانی شدن انتخابات مخالفت و  به استانی شدن آن اصرار کرد؛ حالا باید موضوع استانی شدن انتخابات به مجمع تشخیص مصلحت نظام برود.

 رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها‌ی مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجایی که کمیسیون قضایی مجمع تشخیص مصلحت پیش از این نظر مخالف خود را با استانی شدن انتخابات بیان کرده است، قرار است با اعضای شورای نگهبان جلسه ای در این مورد برگزار کرده تا به تفاهمی جدید دست پیدا کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet