هدر موبایل
1398/07/15 10:51:36
سرویس سیاسی
رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون حقوقی مجلس:

همگرایی منطقه‌ای و کاهش حضور نظامی خارجی ها در منطقه، ارمغان «صلح هرمز» است

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد "صلح هرمز"جزو معدود نظرات عملی و مفیدی بود که در این چند دهه درخصوص حوزه خلیج فارس و امنیت منطقه مطرح می شود.
همگرایی منطقه‌ای و کاهش حضور نظامی خارجی ها در منطقه، ارمغان «صلح هرمز» است عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد "صلح هرمز"جزو معدود نظرات عملی و مفیدی بود که در این چند دهه درخصوص حوزه خلیج فارس و امنیت منطقه مطرح می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201907102971545622.jpg همگرایی,منطقه‌ای,و,کاهش,حضور,نظامی,خارجی,ها,در,منطقه،,ارمغان,«صلح,هرمز»,است Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با یادآوری سخنرانی رئیس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل و بازخورد آن در رسانه های دنیا ،گفت: رئیس جمهوری در نشان دادن دو نکته در سازمان ملل متحد موفق عمل کرد؛ اول اینکه نشان داد که تحریم ها آثار مخرب و ویرانگری را که آمریکایی ها توقع و انتظار داشتند برای کشور ایران، نداشته است. 

تعامل سازنده رئیس جمهوری در سازمان ملل پیام واضح شکست را به آمریکایی ها داد

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به نکته دوم در سخنرانی رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل،ادامه داد: اعتماد به نفس  و عزت نفس روحانی؛همچنین تعامل مثبت و سازنده وی هم در محیط های رسانه و همین طور در دیدارها و گفتگوها با سایر روسای جمهوری و مسوولان سیاسی دیگر کشورها، این پیام واضح شکست را به آمریکایی ها داد.

بیشتر بخوانید:

وی مطرح کرد: چند نشریه و رسانه آمریکایی را که مطالعه کردم، تحلیل‌هایی که داشتند؛ بیانگر این بود که اعتماد به نفس روحانی و جایگاه رئیس جمهور ایران نتوانسته بود در فضای افکار عمومی راه پیدا کند و این را یک شکست برای آمریکا تلقی کرده بودند. 

"صلح هرمز" ایده عملی، اجرایی و منطقی ایران

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع پیشنهاد "صلح هرمز" از سوی رئیس جمهوری ،خاطرنشان کرد: مطرح شدن ایده عملی، اجرایی و منطقی ایران مبتنی بر "صلح هرمز" بسیار مهم بود که در آن همگرایی منطقه‌ای،کاهش تنش‌ها و بهبود روابط ،کاهش حضور نظامی های خارجی و دخالت آنها در امور منطقه و همچنین بهبود روابط بین ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس ایجاد شده و قوت می گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد:به نظر من ایده ای که رئیس جمهوری مطرح کرد، جزو معدود نظرات عملی و مفیدی بود که در این چند دهه در خصوص حوزه خلیج فارس و امنیت خلیج فارس مطرح می شود.

ایده "صلح هرمز"موفقیت چشمگیری برای دیپلماسی ایران بود

رحیمی جهان آیادی با تاکید بر موضوع امنیت خلیج فارس،خاطرنشان کرد: از دهه 70 که نیکسون در منطقه، موضوع امنیت منطقه را مطرح کرد تا الان یک پایه آن خارجی ها بودند؛ همیشه به گونه‌ای این امنیت را تعریف کردند که آمریکا در آن نقش داشته باشد؛ حتی برخی از کشورهای عربی به دنبال ناتوی عربی بودند.

وی ادامه داد: ایده ایران و رئیس جمهوری تحت عنوان "صلح هرمز" که وزارت امور خارجه آن را طراحی و  آقای رئیس جمهور آن را ارائه کرده است، به نظر من موفقیت چشمگیری برای دیپلماسی ایران بود.

رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس تصریح کرد: مجمع عمومی سازمان ملل یک عرصه کار سیاسی، دیپلماتیک و تبلیغاتی است و قرار نیست در آن قراردادی امضاء شود و یا به نتیجه ملموس و عینی برسیم؛اما این اثرگذاری، رایزنی و این حضور قدرتمند هیئت ایرانی یک پیروزی موفقیت‌آمیز برای دستگاه دیپلماسی ،رئیس‌جمهور و وزارت خارجه بود و آثار آن را در تعاملات بعدی بین ایران و کشورهای دیگر خواهیم دید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet