خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/07/13 15:43:00
سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مطرح کرد

سرانجام طرح استانی شدن انتخابات چه خواهد شد

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس، معتقد است: با توجه به اصرار و تاکید نمایندگان مجلس و مخالفت شورای نگهبان طرح استان شدن انتخابات به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می‌شود.
سرانجام طرح استانی شدن انتخابات چه خواهد شد سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس، معتقد است: با توجه به اصرار و تاکید نمایندگان مجلس و مخالفت شورای نگهبان طرح استان شدن انتخابات به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201901104478972648.jpg سرانجام,طرح,استانی,شدن,انتخابات,چه,خواهد,شد Icana

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح ارجاع مجدد طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس در ارتباط با استانی شدن انتخابات، گفت: نمایندگان در صحن مجلس روی موضوع استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کردند، از این رو این طرح مجدد به کمیسیون امور اخلی و شوراها ارجاع شد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به نظر می‌رسد با توجه به اصرار و تاکید نمایندگان مجلس و مخالفت شورای نگهبان طرح مذکور به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شود.

وی افزود: موضوع استانی شدن انتخابات مجلس در دوره‌های گذشته نیز مطرح و پیگیری شده اما به دلیل مغایرت با سیاست‌های کلی نظام در مجمع تشخیص مصلحت نظام رد شده است اما برخی از نمایندگان اذعان دارند که در طرح فعلی اصلاحاتی صورت گرفته است.

سلیمی یادآور شد: کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس مواردی که شورای نگهبان خلاف شرع دانسته را رفع کرده است اما این اصلاحات در صورت تصویب نیز قابلیت اجرایی شدن برای انتخابات اسفندماه سال جاری را نخواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، گفت: موافقان و مخالفان استانی شدن انتخابات دلایل متعدد از جمله تقویت یا تضعیف جایگاه مجلس را مطرح می‌کنند اما با توجه به رأی اکثیریت موضوع همچنان در حال بررسی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet