هدر موبایل
1398/07/13 14:39:30
سرویس فرهنگی
محمودی شاه نشین مطرح کرد؛

ضرورت افزایش اقامتگاه‌های بومگرد در اطراف تهران/گردشگری ورزشی پایتخت مورد توجه قرار گیرد

نماینده مردم ملارد، شهریار و قدس در مجلس گفت:  افزایش اقامتگاه‌های بومگرد به ویژه در روستاهای اطراف تهران می‌تواند در جذب گردشگر داخلی و خارجی سهم به سزایی داشته باشد.
ضرورت افزایش اقامتگاه‌های بومگرد در اطراف تهران/گردشگری ورزشی پایتخت مورد توجه قرار گیرد نماینده مردم ملارد، شهریار و قدس در مجلس گفت:  افزایش اقامتگاه‌های بومگرد به ویژه در روستاهای اطراف تهران می‌تواند در جذب گردشگر داخلی و خارجی سهم به سزایی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103552637131.jpg ضرورت,افزایش,اقامتگاه‌های,بومگرد,در,اطراف,تهران/گردشگری,ورزشی پایتخت,مورد,توجه,قرار,گیرد Icana

محمد محمودی شاه نشین در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه متاسفانه طی سال های گذشته به صنعت گردشگری در استان تهران آنطور که باید و شاید توجه نشده است، گفت: معمولا توجهات اصلی معطوف به شهرهای باستانی و تاریخی است  در حالی که استان‌هایی چون تهران هم ظرفیت‌های بسیار زیادی برای جذب گردشگر دارند که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم ملارد، شهریار و قدس در مجلس شورای اسلامی افزود: باید در وهله اول امکانات افزایش یابد تا گردشگران جذب نقاط گردشگری استان تهران شوند که افزایش اقامتگاه‌های بومگرد به ویژه در روستاهای اطراف تهران می‌تواند در جذب گردشگر داخلی و خارجی سهم به سزایی داشته باشد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از دلایل و مشکلاتی که باعث شده جاذبه‌های گردشگری استان تهران مورد توجه قرار نگیرد، هتل‌هایی است که بعضا شرایط لازم را برای اسکان ندارند و از سوی دیگر مشکلاتی که در بخش حمل و نقل پایتخت وجود دارد، منجر به کاهش توجه به گردشگری در استان تهران شده است.

مسئولان اراده لازم برای بهبود گردشگری در تهران را ندارند

نماینده مردم ملارد، شهریار و قدس در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه اراده ای برای اینکه به گردشگری استان تهران بیش از پیش پرداخته شود، وجود ندارد و مسئولان این استان درگیر امور دیگری هستند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تصریح کرد: استان تهران دارای مشکلات متعددی است که مدیران استان روی این مسائل متمرکز هستند که یکی از این مسائل تمرکز جمعیت است، اما با این حال نباید از برنامه‌ریزی برای جذب بیشتر گردشگر به این استان غافل شد.

وی با بیان اینکه باید شرایط به سمتی رود که در وهله اول به ظرفیت های گردشگری و باستانی استان تهران توجه ویژه شود و از سوی دیگر امکانات موجود افزایش یابد، ادامه داد: برای مثال در بخش های شمالی استان تهران ظرفیت های خوبی برای گردشگری ورزشی وجود دارد که باید از این فضا نهایت استفاده را بُرد.

 عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین در بخش‌هایی چون غرب استان تهران وجود آثار باستانی و تپه های قدیمی ظرفیت های بسیار خوبی است که باید به خوبی معرفی شود تا از طریق جذب گردشگر به این بخش ها درآمد بیشتری برای کشور به دست آید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet