هدر موبایل
1398/07/13 14:20:21
سرویس سیاسی
کاتب مطرح کرد:

بررسی سیاست های ابلاغی رهبری در کمیسیون تدوین آیین نامه به صورت فوق العاده

رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کمیسیون برای اجرائی شدن سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در امر قانون گذاری و تقویت جایگاه قانون و عمل به آن در سطوح مختلف جلساتی را به صورت فوق العاده برگزار می کند.
بررسی سیاست های ابلاغی رهبری در کمیسیون تدوین آیین نامه به صورت فوق العاده رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کمیسیون برای اجرائی شدن سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در امر قانون گذاری و تقویت جایگاه قانون و عمل به آن در سطوح مختلف جلساتی را به صورت فوق العاده برگزار می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608101890680594.jpg بررسی,سیاست,های,ابلاغی,رهبری,در,کمیسیون,تدوین,آیین,نامه,به,صورت,فوق,العاده Icana

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به ابلاغ سیاست های قانون گذاری از سوی مقام معظم رهبری تصریح کرد: قانون چارچوب و شاکله جامعه است و احترام به آن باید به یک فرهنگ در سطح کشور تبدیل شود و بر همه واجب است که قانون را به طور کامل اجرا کنند.

وی افزود: فرهنگ عمل به قانون و احترام به آن باید در جامعه به نحوی نهادینه شود که افردا حتی اگر انتقادی به قانون دارند نیز به آن عمل کنند و از آن تمکین کنند، چرا که اگر هر کسی بخواهد بر اساس تفسیر شخصی به قانون عمل کند و بخشی از قانون را که مورد پسند است عمل کند جامعه دچار آشفتگی و بر هم ریختگی می شود.

احترام به قانون فرهنگسازی شود

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رسانه ها، آموزش و پروش و نهاد های عمومی باید در زمینه احترام به قانون فرهنگ سازی کنند و از سطوح ابتدایی در مدارس روی این موضوع تاکید شود، همچنین نهاد های مختلف که مورد قضاوت مردم هستند باید با عمل به قانون و تمکین از مصوبات مجلس نشان دهند که در این زمینه پیش قدم هستند.

وی با شاره وظیفه مجلس شورای اسلامی در بعد نظارت گفت: نظارت بر حسن اجرای قانون از وظایفی است که برای مجلس پیش بینی شده، باید این بعد از مجلس بیش از گذشته تقویت شود و کمیسیون های مختلف در مورد عمل به قوانینی که در حیطه اختیارات و وظایف آنها است حساس باشند و اگر جایی خلاف قانون عمل می شود نسبت به آن واکنش نشان دهند./

پایان پیام.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet