هدر موبایل
1398/07/14 08:27:59
سرویس فرهنگی
ذوالقدر خبر داد؛

جلسه مجمع نمایندگان تهران برای تقویت صنعت گردشگری استان برگزار می‌ شود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: قرار است مجمع نمایندگان استان تهران جلسه‌ای را با مسئولان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  برگزار کنند و درباره راهکارهای تقویت صنعت گردشگری پایتخت و نحوه تعامل بین دولت و مجلس بحث و تبادل نظر شود.
جلسه مجمع نمایندگان تهران برای تقویت صنعت گردشگری استان برگزار می‌ شود نماینده مردم تهران در مجلس گفت: قرار است مجمع نمایندگان استان تهران جلسه‌ای را با مسئولان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  برگزار کنند و درباره راهکارهای تقویت صنعت گردشگری پایتخت و نحوه تعامل بین دولت و مجلس بحث و تبادل نظر شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103545118620.jpg جلسه,مجمع,نمایندگان,تهران,برای,تقویت,صنعت,گردشگری,استان,برگزار,می‌,شود Icana

سید فاطمه ذوالقدر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه متأسفانه ظرفیت های گردشگری استان تهران به خوبی مورد توجه قرار نمی‌گیرد، گفت: تهران آثار باستانی و جاذبه های گردشگری بسیار زیادی دارد که باید به خوبی معرفی شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حتما باید از ظرفیت های گردشگری استان تهران به خوبی استفاده شود، ادامه داد: با تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، قرار است به زودی مجمع نمایندگان استان تهران جلسه‌ای را با مسئولان این وزارتخانه برگزار کنند و درباره راهکارهای تقویت صنعت گردشگری پایتخت و نحوه تعامل بین دولت و مجلس در این باره بحث و تبادل نظر شود.

ضرورت معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران

وی با تاکید بر ضرورت معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران، افزود: از طریق تبلیغات و معرفی دقیق اماکن تاریخی و گردشگری استان تهران، قطعا می توان میزان گردشگران استان تهران را افزایش داد و این استان هم بیش از پیش در این عرصه شناخته شده می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید از جاذبه های گردشگری پایتخت برای جذب گردشگران داخلی و خارجی به خوبی استفاده شود، گفت: متأسفانه از معرفی این جاذبه ها غفلت شده است.

اماکن تاریخی تهران در حال از بین رفتن است

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه برخی از اماکن باستانی و تاریخی به ویژه در "شهر ری" در حال از بین رفتن است و به اماکن تاریخی و باستانی پایتخت به خوبی رسیدگی نمی شود که مسئولان باید به خوبی به این امر رسیدگی کنند.

ذوالقدر با اشاره به اینکه تغییر کاربری های متعدد منجر به از بین رفتن آثار باستانی و گردشگری استان شده است، عنوان کرد: قطعا از طریق واگذاری‌های بلندمدت و کوتاه مدت به بخش خصوصی و همچنین مشارکت بخش خصوصی، می توان این اماکن تخریب شده باستانی را احیا و از این ظرفیت‌های گردشگری به خوبی استفاده کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet