هدر موبایل
1398/07/13 15:35:35
سرویس سیاسی
کدخدایی در جمع خبرنگاران:

کارگروه بررسی سیاست‌های کلی نظام قانون گذاری در شورای نگهبان تشکیل شده است

عضو و سخنگوی شورای نگهبان، گفت: در شورای نگهبان کارگروه‌های خاصی برای بررسی سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری تشکیل شده که بعد از بررسی مواد نتایج آن اعمال می‌شود.
کارگروه بررسی سیاست‌های کلی نظام قانون گذاری در شورای نگهبان تشکیل شده است عضو و سخنگوی شورای نگهبان، گفت: در شورای نگهبان کارگروه‌های خاصی برای بررسی سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری تشکیل شده که بعد از بررسی مواد نتایج آن اعمال می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201705109562774859.jpg کارگروه,بررسی,سیاست‌های,کلی,نظام,قانون,گذاری,در,شورای,نگهبان,تشکیل,شده,است Icana

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت عباسعلی کدخدایی در جمع خبرنگاران درخصوص اقدامات شورای نگهبان در زمینه سیاست های کلی نظام قانونگذاری ابلاغی از سوی  رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: سیاست‌های کلی نظام قانون گذاری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری به عنوان نقشه راهبردی قانون گذاری تلقی می‌شود و همه دستگاه‌ها اهتمام دارند تا این سیاست‌ها هرچه سریع تر اجرایی شود و همه دستگاه‌ها در مسیر قانون گذاری در بخش‌هایی از سیاست‌های کلی نظام قانون گذاری نقش دارند.

حوزه قانون گذاری دارای ابهامات متعدد است

عضو و سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به اینکه مقرر شد کارگروهی تشکیل و کارشناسان در بخش‌های مختلف نظرات خود را جمع بندی و ذیل شورای که امروز شکل گرفته بود نظرات نهایی و جمع بندی خود را مطرح کنند تا شاهد اجرایی شدن سیاست‌های کلی نظام قانون گذاری باشیم، ادامه داد: در حوزه قانون گذاری، تعدد مراجع قانون گذاری و قوانین اشکلات و ابهامات متعددی وجود دارد.

وی در خصوص تاثیر سیاست های کلی نظام قانونگذاری ابلاغی از سوی  رهبر معظم انقلاب اسلامی بر عملکرد شورای نگهبان، گفت: یک بخش سیاست‌های کلی نظام قانونگذاری در حوزه شورای نگهبان به نظرات فقهی اعضای شورا و اعلام نظرات آنها بر اساس اصل چهارم قانون اساسی بر می‌گردد که باید بررسی بیشتری بر روی آن صورت بگیرد و در سیاست‌های کلی نظام قانون گذاری باید مکانیزم جدیدی پیش بینی شود.

کدخدایی ادامه داد: در شورای نگهبان کارگروه‌های خاصی برای بررسی سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری تشکیل شده که بعد از بررسی مواد نتایج آن اعمال می‌شود.

سیاست‌های کلی نیازمند اصلاح و اجرای قوانین است

عضو و سخنگوی شورای نگهبان در خصوص ضرورت قانونی شدن سیاست‌ها کلی نظام قانون‌گذاری در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: سیاست‌های کلی زمانی که  از سوی مقام معظم رهبری در همه بخش‌ها ابلاغ می‌شود بخشی از آن نیازمند اصلاح و اجرای قوانین موجود است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet