هدر موبایل
1398/07/14 09:52:46
سرویس استان ها
نماینده مردم فلاورجان در مجلس:

وضعیت نامناسب روشنایی برخی از جاده های کشور قابل پذیرش نیست

نماینده مردم فلاورجان در مجلس از وضعیت نامناسب روشنایی در برخی از جاده های کشور انتقاد کرد.
وضعیت نامناسب روشنایی برخی از جاده های کشور قابل پذیرش نیست نماینده مردم فلاورجان در مجلس از وضعیت نامناسب روشنایی در برخی از جاده های کشور انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102948292192.jpg وضعیت,نامناسب,روشنایی,برخی,از,جاده,های,کشور,قابل,پذیرش,نیست Icana

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از  وضعیت روشنایی معابر شهری و بین شهری در کشور و نبود اهتمام جدی در دولت برای رسیدگی به این وضعیت گفت: وضعیت روشنایی در برخی از محور های مواصلاتی شهری و بین شهری بسیار نامناسب بوده که بیشتر تصادفاتی که در  این محورها اتفاق افتاده، به همین دلیل است، لذا باید دولت به ویژه وزارت نیرو و وزارت راه و شهرسازی برای این وضعیت فکری جدی کنند.

دولت برای روشنایی جاده ها چاره ای بیاندیشد

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در خصوص روشنایی معابر شهری و بین شهری وزارت نیرو، وزارت راه و شهرسازی را متولی امر دانسته و وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو را مقصر نداشتن روشنایی مناسب در راه های شهری و بین شهری می داند، اما نکته مهم در این امر، تصادفات است که به دلیل نبود نور مناسب، اتفاق افتاده و جان هم وطنان را به خطر انداخته است؛ بنابراین باید چاره ای در این خصوص اندیشیده شود.

این نماینده مجلس دو دوره دهم افزود: اگر به میزان تصادفات، آمار مصدومان و کشته شدگان ناشی از نبود نور مناسب در راه ها و معابر شهری و بین شهری توجه صورت گیرد، این نتیجه بدست می آید که میزان هزینه بیمه برای مصدومان، کشته شدگان و ماشین های حادثه دیده، بسیار سنگین بوده و سالانه میلیارد ها تومان برای دولت و شرکت های بیمه گر هزینه ایجاد کرده و حتی از بعد روانی مردم را نسبت به دولت بدبین می کند؛ لذا دلیل عدم اهتمام دولت برای ایمن سازی جاده های شهری و بین شهری به ویژه بحث روشنایی ها مشخص نیست.

وی بیان کرد: در خصوص روشنایی معابر شهری و بین شهری در برخی از آزادراه ها که عوارض از مردم دریافت می شود، سوال برای آنها ایجاد شده که چرا با پرداخت عوارض، دولت روشنایی مناسب برای آزادراه ها ایجاد نمی کند که به طور مثال آزادراه اصفهان به کاشان و کاشان به قم از وضعیت روشنایی مناسبی برخوردار نیست و در شب هنگام، به طور کامل تاریک است؛ لذا به مسئولان امر توصیه می شود که به این وضعیت رسیدگی کنند.

هیچ اهمالی در خصوص روشنایی نامناسب راه های کشور قابل اغماض نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وظیفه دولت تامین امنیت جان مردم است و اگر در جایی، اهمالی صورت گرفت، باید با آن به شدت برخورد شود. بنابراین نبود عزم جدی در دولت برای ایمن سازی جاده ها به ویژه بحث روشنایی آنها، به هیچ وجه قابل اغماض نیست و وزرای مربوطه باید پاسخگوی کم کاری خود در این خصوص باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet