هدر موبایل
1398/07/17 11:57:11
سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی:

دیپلمات‌ها مانع تحقق سیاست فشار حداکثری علیه ایران شوند

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد دیپلمات های ایرانی می توانند مانع بزرگی بر سر راه تحقق اهداف سیاست فشار حداکثری علیه تهران باشند.
دیپلمات‌ها مانع تحقق سیاست فشار حداکثری علیه ایران شوند عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد دیپلمات های ایرانی می توانند مانع بزرگی بر سر راه تحقق اهداف سیاست فشار حداکثری علیه تهران باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803100442969177.jpg دیپلمات‌ها,مانع,تحقق,سیاست,فشار,حداکثری,علیه,ایران,شوند Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به اهمیت توسعه دیپلماسی اقتصادی از سوی کشورمان، گفت: اگر نگاهی به اسناد بالادستی کشور به‌ ویژه سند چشم‌انداز داشته باشیم، بر ارتقای جایگاه اقتصادی تاکید جدی شده است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار کرد: اقتصاد بومی و سازنده زمانی می تواند سودآور باشد که بازارهای جهانی را تحت تاثیر قرار دهد؛ به عنوان مثال کالاهای تولید داخل یک کشور زمانی می تواند به ارزآوری کمک کنند که به کشورهای مختلف صادر شود.

دیپلماسی اقتصادی فعال می‌تواند زمینه ساز گسترش تعامل با اقتصادهای جهانی باشد

وی با اشاره به اینکه رایزن های اقتصادی و سفیران کشورمان می توانند با شناسایی بازارهای اقتصادی زمینه سایز افزایش مولفه صادرات باشند، ادامه داد: در واقع دیپلماسی اقتصادی فعال کشورمان می‌تواند زمینه ساز گسترش تعامل با اقتصادهای جهانی باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به عبارتی نباید فراموش کرد که معرفی توانمندی‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در گروه تقویت دیپلماسی اقتصادی است.

باید در شرایط تحریمی از همه ظرفیت ها استفاده کرد

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در شرایط تحریمی کنونی باید از همه ظرفیت ها از جمله دیپلماسی برای رفع آثار سوء استفاده کرد، خاطرنشان کرد: در واقع دیپلمات های ایرانی می توانند مانع بزرگی بر سر راه تحقق اهداف سیاست فشار حداکثری علیه تهران باشند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جریان سفر به ارمنستان برای شرکت در اجلاس سران اتحادیه اقتصادی اوراسیا در دیدار با آرمن سرکیسیان رئیس جمهور ارمنستان همکاری در قالب اتحادیه اقتصادی اوراسیا را حائز اهمیت توصیف کرد و گفت: حضور ایران در مناسبات اقتصادی منطقه اتحادیه اوراسیا می تواند فرصت مناسبی برای تقویت مناسبات اقتصادی دو جانبه و همچنین همکاری و فعالیت اقتصادی در سطح منطقه‌ باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet