هدر موبایل
1398/07/14 09:22:46
سرویس فرهنگی
جعفرزاده در تشریح نشست فراکسیون مستقلین با حضور وزیر علوم:

تعداد پارک‌های علم و فناوری به 43 عدد افزایش یافته است

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی، گفت: تعداد پارک‌های علم و فناوری از ۳۳ عدد در سال ۹۱ به ۴۳ عدد در سال ۹۷ افزایش یافته است.
تعداد پارک‌های علم و فناوری به 43 عدد افزایش یافته است نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی، گفت: تعداد پارک‌های علم و فناوری از 33 عدد در سال 91 به 43 عدد در سال 97 افزایش یافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201905108331120967.jpg تعداد,پارک‌های,علم,و,فناوری,به,43,عدد,افزایش,یافته,است Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت ، در تشریح نشست امروز( یکشنبه 14 مهرماه) فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: در آستانه بازگشایی دانشگاه‌ها نشست امروز برگزار و در آن گزارش‌های شامل روز آمد کردن دروس و سر فصل آموزشی به منظور رفع نیاز های اساسی، تصمیم تشکیل گروه مهارت افزایی و اشتغال پذیری در ساختار مصوب دفتر برنامه ریزی آموزش عالی و جلب موافقت سازمان برنامه بودجه به منظور تخصیص بودجه مورد نیاز برای پشتیبانی از طرح‌ها بود.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اضافه کردن پیوست اشتغال پذیری به شاخصه‌های بازنگری و تدوین برنامه ریزی درسی، ارسال بسته‌ پیشنهادی به دانشگاه‌ها در قالب مجموعه اقداماتی برای صیانت و تقویت از ارزش‎‌های دینی و  فرهنگی با تاکید بر موضوع پوشش و عفاف، برگزاری سه رویداد استارت‌آپ کارآفرینی اجتماعی با هدف گسترش فرهنگ کارآفرینی با گستره اجرایی کلیه استان‌های کشور از جمله گزارش‌های ارائه شده بود.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ارتقاء به مرتبه شانزدهم تولید علم جهان در سال 2017 و کسب مقام اول در سال 2018 در میان 52 کشور اسلامی، افزایش تعداد پارک‌های علم و فناوری از 33 عدد در سال 91 به 43 عدد در سال 97، بازنگری و تدوین مجدد آیین‌نامه تاسیس پارک علم و فناوری، قرار گرفتن نام 18 دانشگاه برتر کشور در نظام رتبه بندی تایمز در سال 2018و 40 دانشگاه در سال 2019 از جمله دستاوردهای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده است.

57کرسی‌های زبان و ادبیات فارسی در 37 کشور ایجاد شده است

وی افزود: حضور بیش از 2 هزار و 100 دانشمند خارجی در ایران و متقابلا سفر یک هزار 450نفر از دانشمندان ایرانی به خارج از کشور و افزایش تعداد کرسی‌های زبان و ادبیات فارسی( 57 کرسی در 37 کشور دنیا) از مهمترین اقدامات وزارت علوم در حوزه بین الملل و توسعه دیپلماسی علمی بوده است.

25 درصد دانشجویان تحت پوشش ورزش همگانی قرار گرفته‌اند

جعفرزاده، تصریح کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در زمینه فعالیت‌های دانشجویی و رفاهی اقدامتی شامل ارائه خدمات مشاوره و سلامت در قالب کارگاه‌های دانش افزایسس، اجرای طرح ملی کارنامه سلامت، تحت پوشش قرار دادن 25 درصد دانشجویان در بخش ورزی همگانی و قهرمانی، انتخاب و جذب دانشجویان غیر ایرانی به تعداد 3 هزار 125 نفر داشته است.

تشکر نمایندگان از اعمال مدیریت و آرامش حاکم بر دانشگاه‌ها

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: نمایندگان عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی از اینکه در دوره وزارت آقای غلامی دانشگاه‌ها دارای آرامشی خاص هستند از مدیریت وی تشکر کردند.

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet