انتخابات ریاست جمهوری
1388/07/25 18:11:00
سرویس اقتصادی
همتی خبر داد:

گزارش تفریغ بودجه 87 قبل از لایحه بودجه 89

**معاون پارلمانی دیوان محاسبات اظهار داشت: دیوان محاسبات در صدد است تا گزارش تفریغ بودجه سال ۸۷ را قبل از لایحه بودجه سال ۸۹ تهیه و به مجلس ارائه دهد.

فریدون همتی معاون پارلمانی دیوان محاسبات در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه دیوان محاسبات از نظر قانون به عنوان مرجعی تعریف شده است که زیر نظر مجلس شورای اسلامی بر تمامی امور مالی کشور و بودجه کل کشور نظارت دارد، اظهار داشت: به دلیل محدودیت‌هایی که در گذشته وجود داشت دیوان محاسبات نمی‌توانست گزارش تفریغ بودجه را به موقع به مجلس ارائه دهد.

وی با بیان اینکه به موقع بودن و ارائه گزارش تفریغ بودجه بدان معناست که گزارش تفریغ قبل از لایحه بودجه سال آینده ارائه شود، گفت: با انتشار به موقع گزارش تفریغ بودجه و استفاده از اطلاعات و عملکرد واقعی دستگاه‌ها می‌توانند برای بودجه سال آینده تصمیم‌گیری نمایند.

همتی تصریح کرد: در سال گذشته با اهتمام مدیریت جدید دیوان محاسبات و نظام برنامه‌ریزی جدید دیوان توانست تا گزارش تفریغ بودجه را نسبت به گذشته جامع‌تر، دقیق‌تر و کارشناسی ‌تر با حساسیت بیشتر و به موقع به مجلس ارائه دهد.

معاون پارلمانی دیوان محاسبات اظهار داشت: دیوان محاسبات درصدد است تا گزارش تفریغ بودجه سال 87 را قبل از لایحه بودجه سال 89 تهیه و به مجلس ارائه دهد.

همتی خاطر نشان کرد: دیوان محاسبات با ارائه گزارش تفریغ بودجه در جهت برقراری انضباط مالی و صیانت از بیت‌المال تلاش خواهد کرد تا بتوان از این طریق به استراتژی دیوان برسیم.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که دیوان محاسبات تبدیل به دیوانی پویا، دانش محور باشد تا بتواند انضباط مالی را توسعه دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet