آغاز امامت اما زمان (عج)
1398/07/14 18:08:40
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه مطرح کرد؛

تمامیت‌طلبی طالبان، سدی بر سر راه صلح افغانستان

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است از آغاز روند مذاکره طالبان و افغانستان، شکست این مذاکرات به علت تمامیت‌طلبی طرفین مذاکره پیش‌بینی می‌شد و حتی نمی‌توان انتظار داشت طالبان به سمت مذاکره با دولت افغانستان برود.
تمامیت‌طلبی طالبان، سدی بر سر راه صلح افغانستان عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است از آغاز روند مذاکره طالبان و افغانستان، شکست این مذاکرات به علت تمامیت‌طلبی طرفین مذاکره پیش‌بینی می‌شد و حتی نمی‌توان انتظار داشت طالبان به سمت مذاکره با دولت افغانستان برود. https://cdn.icana.ir/d/019/201909101133334346.jpg تمامیت‌طلبی,طالبان،,سدی,بر,سر,راه,صلح,افغانستان Icana

حشمت‌الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اعلام آمریکا برای افزایش حملات علیه طالبان، گفت: مذاکرات طالبان با آمریکا صرفا یک مذاکرات سهم خواهانه بود و پیش بینی شکست این روند از آغاز آن وجود داشت.

آمریکا، تمامیت ارضی افغانستان بدون راهبرد آمریکایی را نمی‌خواهد

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه آمریکایی ها حاضر نیستند تمامیت ارضی افغانستان را به نحوی که تحولات آن بر اساس راهبردهای آنها پیش نرفته است، به رسمیت بشناسند، اظهار داشت: در نهایت آمریکایی ها تصمیم گرفتند با طالبان به عنوان یک گروه قدرتمند در افغانستان مذاکره کنند اما به نتیجه ای نرسیدند.

حشمت الله فلاحت پیشه

وی در ادامه طالبان را نیز یک گروه تمامیت خواه در افغانستان معرفی کرد و افزود: در نهایت مذاکره دو تمامیت طلب در افغانستان هیچ نتیجه ای نداشت به خصوص که دولت افغانستان نیز در جریان این مذاکرات حضور نداشت لذا شکست این مذاکره از قبل، پیش بینی می شد.

فلاحت پیشه ادامه داد: این رسوایی بزرگی برای آمریکا بود که آنها به اسم مبارزه به تروریسم، اولین لشگرکشی خود را در سال 2001 به افغانستان صورت دادند اما در نهایت آورده ای برای آنها جز کشته شدن تعداد زیادی سرباز آمریکایی و هزینه‌های میلیاردی، در بر نداشت.

شکست مذاکرات طالبان و آمریکا، این گروه را به سمت مذاکره با دولت افغانستان نمی‌برد

وی افزود: آمریکایی ها به همان هایی که تا آن زمان به عنوان رأس تروریسم شناخته شده و قضایای 11 سپتامبر را نیز به آنها وصل می‌کردند حمله کردند که در نهایت رسوایی بزرگی برای آمریکایی ها به بار آورد و نتیجه ای نیز از آن نگرفتند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا شکست مذاکرات طالبان با آمریکا باعث می شود که این گروه به سمت مذاکره با دولت افغانستان برود یا خیر، خاطرنشان کرد: طالبان گروه تمامیت طلبی است که تمام قدرت در افغانستان را می خواهد و این یکی از بزرگ ترین مشکلات افغانستان است.

به گزارش خانه ملت، وزیر دفاع آمریکا روز گذشته اعلام کرد نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان به دستور دونالد ترامپ عملیات هوایی علیه طالبان را افزایش داده‌اند.

پیش از این نیز رئیس جمهور آمریکا با افشای نشست محرمانه‌ای که قرار بود با رهبران طالبان در کمپ‌دیوید داشته باشد، اعلام کرد که این نشست را لغو و مذاکرات صلح را متوقف کرده است و دلیل آن را نیز کشته شدن یک سرباز آمریکایی به دست طالبان، اعلام کرد./

خبرنگار: فائزه ظهیری

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet